Halit Ergenç dönem dizisiyle ekrana dönüyor!

Halit Ergenç ve Cansu Dere aynı projede başrol oynayacaklar.


Ünlü oyuncu yeni dizisi için anlaşmayı yaptı

Ünlü oyuncu Halit Ergenç Muhteşem Yüzyıl’dan sonra yine bir dönem dizisiyle ekrana dönüyor.
Vatan yazarı Oya Doğan’ın yazısına göre, Muhteşem Yüzyıl’da canlandırdığı Kanuni Sultan Süleyman karakteriyle hafızlarımıza kazınan, onlarca ülkede “Süleyman” olarak tanınan Halit Ergenç, dizinin final yapmasının ardından ekrana ara vermiş ve yeni bir proje için yüzünü dinlendirme kararı almıştı. Geçtiğimiz aylarda da tıpkı Muhteşem Yüzyıl’daki partneri Meryem

Uzerli gibi O3 Medya’yla anlaştı.

İyi bir proje için beklemeye başlayan Ergenç’in yeni dizisi hakkında ser verilip sır verilmiyor. Ancak sürekli yeni senaryolar hazırlandığı hakkında duyumlar alıyorduk. Aldığım son duyuma göre;Ergenç için yeniden bir dönem dizisi hazırlanıyor. Bu defa Kurtuluş Savaşı döneminin anlatılacağı bir işte rol alacakmış. Hatırlarsanız daha önce de Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandırmıştı.

Anlayacağınız, Ergenç’in kaderi liderlerden yana ilerliyor. Yıllarca bir padişah oynadıktan sonra yeniden dönem dizisinde oynaması hem riskli, hem de zor olacaktır. Bakalım, Halit Ergenç’in yeni dizisi ocak ayında başlayacak mı, yoksa Meryem Uzerli ’nin projesi gibi yılanm hikâyesine mi bağlayacak? Onu da zaman içinde göreceğiz.