Halit Ergenç'in dizisinde partner krizi çıktı!

Halit Ergenç, yeni dizisi 'İzmir 1918'de kriz çıkardı.


Halit Ergenç 'in bölüm başına 150 bin TL alacağı yeni dizisi İzmir 1918'de başroldeki kadının eşi Bergüzar Korel olmasını isterken yapımcılar Songül Öden isminde ısrarcı.

'Muhteşem Yüzyıl' dizisinde 'Kanuni Sultan Süleyman' rolüyle beğeni kazanan Halit Ergenç'in, nasıl bir projeyle suskunluğunu bozacağı merak konusuydu. Başarılı oyuncunun, 2 yıl aradan sonra yine bir dönem dizisiyle ekranlara döneceği ortaya çıkmıştı. Türk-Arap ortak yapımı olan 'İzmir 1918' isimli dizide başrolde rol alacak Halit Ergenç'e, eşlik edecek kadın oyuncu ise kriz çıkardı.   Uçankuş'un haberine göre;birçok isim üzerinde duran yapımcılar, son olarak Songün Öden'de karar kıldı. Ancak Öden'le resmi bir anlaşma henüz sağlanamadı.

Dedikodulara göre Halit Ergenç, eşi Bergüzar Korel'le aynı projede yer almak istediğini söyledi. Yapımcılar şimdi kendi istedikleri isim olan Songül Öden ve Ergenç'in teklif ettiği kişi olan Korel arasında seçim yapacak. Ergenç, geçtiğimiz günlerde de basın mensuplarının 'Yeni projenizde en çok kiminle oynamak istersiniz? ' sorusuna 'En çok eşim Bergüzar'ı kendime yakıştırıyorum' demişti.

Bilginer'e de teklif götürüldü

Dizide evli ve 2 çocuklu 'Cevat' isimli halk kahramanını canlandıracak olan Halit Ergenç'in peşinde olan Yunan kadın karakterini Canan Ergüder oynayacak. Haluk Bilginer 'e ise komutan rolü için teklif götürüldü.