Halit Ergenç İzmir 1918 dizisiyle geliyor

Ergenç, Yunan işgalini anlatan İzmir 1918 isimli diziyle ekranlara dönüyor.


Halit Ergenç ’in uzun süredir senaryo hazırlıklarını sürdürdüğü yeni dizisinin ismi ve detayları belli oldu. Son olarak Muhteşem Yüzyıl dizisinde Sultan Süleyman rolünü canlandıran Halit Ergenç, 2013’ten beri ekranlardan uzak kalmıştı.

Usta oyuncu Ergenç, Posta’nın haberine göre Yunan işgalini anlatan ‘İzmir 1918’ adlı dizide oynayacak. Halit Ergenç vatanın kurtuluşunda payı olan bir kahramanı canlandıracak. Bölüm başına 100 aylık 400 bin TL alacak.

Uzun bir süre ekrandan uzak kalan Ergenç, bir ay önce O3 Productions şirketiyle sözleşmesini yenilemişti. Aylar süren çalışmalar sonucunda Ergenç’in rol alacağı dizinin senaryosu yazılmaya başlandı. Senaryo yazma süreci kapsamında Ergenç’in de fikri alındı.

İzmir 1918 dizisinde Cansu Dere ’nin de başrol kadın oyuncu olarak rol alacağı iddia ediliyor. Henüz bu haber kesinlik kazanmadı ancak dizinin oyuncu kadrosu önümüzdeki haftalarda belli olacak. Cansu Dere ve Halit Ergenç daha önce Acık Aşk isimli filmde ve Muhteşem Yüzyıl dizisinde birlikte rol almıştı.