Halit Ergenç, Uluslararası Oynayacak

Halit Ergenç, Ünlü İngiliz Yönetmenin Filminde Oynayacak.


Hollywood yapımı Ben Hur filminde rol alan Haluk Bilginer 'in ardından Halit Ergenç de uluslararası bir filmde önemli bir rol üstlendi.

Havalimanında Büyük İlgi Gördü

Muhteşem Yüzyıl'da canlandırdığı Sultan Süleyman karakteriyle 300 milyon seyirciye ulaşan ve tüm dünyada tanınan Ergenç, ünlü İngiliz yönetmen Asif Kapadia 'nın Ali ve Nino filminde konuk oyuncu oldu. 1. Dünya Savaşı'nda geçen filmde Azerbaycan'da yaşayan biri Müslüman, diğeri Hristiyan 2 üst düzey ailenin çocuğunun hikayesi anlatılıyor. Geçen günlerde film çekiminin yapıldığı Azerbaycan'a uçan oyuncu, havalimanında büyük ilgi gördü.

Meryem'in Numan'ı Var

Christopher Hampton 'ın kaleme aldığı film için mart ayının ilk haftalarını yurtdışında geçirecek olan Ergenç'in rol arkadaşları ise Connie Nielsen , Mandy Patinkin , Maria Valverde, Adam Bakri ... Oyuncu kadrosunda geçen günlerde Berlin Film Festivali'nde Meryem Uzerli 'yle çektirdiği fotoğraf olay olan Numan Acar da var. Homeland dizisinde Taliban üyesini canlandıran Acar, filmde ise Seyid Mustafa karakterine hayat veriyor.