Hareket Sekiz'den boğazda okuma provası

Yeni komedi filmi için ilk okumalar gerçekleştirildi.


Yeni sinema sezonunun iddialı filmi olan, başrollerini ise Ali Sunal ve Onur Atilla 'nın
paylaştığı 'Hareket Sekiz' muhteşem oyuncu kadrosuyla ilk okuma provasını
gerçekleştirdi. Başrollerini Ali Sunal ve Onur Atilla’nın paylaştığı ve yeni sinema sezonunun açılış filmi olan Hareket Sekiz muhteşem oyuncu kadrosuyla ilk okuma provasını boğazda gerçekleştirdi. Birbirinden komik anların yaşandığı provada oyuncular kahkaha tufanına sebep oldu. Haziran ayında İstanbul ve Bakü’de çekimlerini tamamlayacak olan film 4 Ekim’de sadece sinemalarda olacak.

Yeni Sezonun İlk Büyük Komedi Filmi
Kahramanlarımız Bünyamin, Reşat ve Kazım, Türkiye’de tesadüfi başarılar elde etmiş üç polis
memurudur... Rus mafya lideri Zolka yıllardır adını sürekli duyduğumuz bor madenini özel bir silahta kullanmak üzere Türkiye’den yurt dışına kaçırmak istemektedir. Hedefteki, ülke ise Liechtenstein... Ve büyük macera başlıyor! Çok özel bu görevde bu üç polis başarılı olabilecek mi? Başlarına geleceklerden habersiz aksiyonun tam ortasına düşen Bünyamin, Reşat ve Kazım; Rus mafyasını alt edebilecek mi? Birbirinden ünlü isimleri buluşturan polisiye, aksiyon, komedi türündeki filmin kahkaha- aksiyon grafiği zirvelerde...

Gürgen Öz ’den Filme Özel İmaj Çalışması
Hareket Sekiz'e özel bir Rus Mafya liderini canlandıracak olan oyuncu Gürgen Öz, film için üç aydır aralıksız spor yaparken, bir yandan da saçlarını sarıya boyatarak filme özel imaj çalışmasını
gerçekleştiriyor.

Muhteşem Kadrosu ile Aksiyon ve Komedi Bir Arada 
Aksiyon sahneleri için özel bir ekip getirilen Hareket Sekiz’in kadrosunda bulunan isimler oldukça dikkat çekiyor. Sakar polis memuru Ali Sunal, sinirli şans oyunları düşkünü Onur Atilla, stajyer polis Sarp Bozkurt , çocuğuna oldukça düşkün stajyer polisin annesi Devrim Yakut , Rus iş adamı ve aynı zamanda mafya lideri Gürgen Öz, Polis Muhabiri Bihter Dinçel , Emniyet Müdürü Hakan Bilgin , Bünyamin’in gözü yükseklerde olan karısı Hande Katipoğlu , izleyiciye kahkaha garantisi veriyor.

Hareket Sekiz 12 Ülkede 4 Ekim’de Vizyonda
Benzeri görülmemiş bir yerli yapım olan filmi DADA Vision beyaz perdeye taşırken, yönetmenliğini Ali Yorgancıoğlu üstleniyor. Yapımcılığını Levent Cengizhan’ın üstlendiği filmin senaryosu ise Ayberk Çınar’a ait. Yeni sinema sezonunun açılış filmi olan Hareket Sekiz 12 ülkede aynı anda 4 Ekim’de sinemalarda olacak.