HBO'dan yine ve yeniden skandal!

HBO, Game of Thrones'un yeni bölümünü 'yanlışlıkla' yayınladı!HBO, yine bir skandal ile gündeme geldi. Başı hackerlarla dertte olan şirketin İspanya uzantısı, Game of Thrones dizisinin son bölümünü 'yanlışlıkla' yayınladı. Bu durum HBO'nun başına ilk defa gelmiyor... 

Basına yansıyan bilgilere göre HBO İspanya, Game of Thrones'un 7. sezonunun 6. bölümünü kazara dört gün öncesinden yayınladı. Bölüm bir saat kadar yayında kaldı ve bu süre de kopyalanması ve paylaşılması için yetti. Bölümden görüntüler hızlıca kaldırılmadan evvel YouTube, Instagram, Twitch ve diğer siteler aracılığıyla Reddit'te paylaşıldı.

The Independent'ın haberine göre, bu sırada torrent sitelerinde de Game_of_Thrones_-_S07E06.flv adında bir dosya ile paylaşılmaya başlandı.  

Reytinglere yansımadı

Aslında bu HBO'nun başına ilk kez gelmiyor. Daha önce de aynı şekilde 6. sezondan bir bölüm kazara yayınlanmıştı. Bu tarz kazalar ve hacklemeler yüzünden 'Game of Thrones' dizisi spoiler anlamında zor zamanlar geçiriyor olsa da dizinin reytinglerinde herhangi bir düşüşe neden olmak bir yana arttığı görünüyor.

HBO'nun bu konuda sessizliği devam ederken, yapılacak açıklama sabırsızlıkla bekleniyor.