Hollywood'a kadın eli değince!

Kadın oyuncuların sırtladığı dünyaca ünlü 5 Hollywood aksiyon filmi!


Hollywood aksiyon filmlerinde her geçen gün çığır açan bir sektöre sahip. Bunda tabii ki üstün maddi imkanlar ve gelişmiş teknolojinin payı büyük. Ancak yetenekli ve gelişime açık oyuncuların varlığını da unutmamak gerekir.

Her ne kadar aksiyon filmi denildiğinde Bruce Willis , Arnold Schwarzenegger ve Jason Statham gibi iri yapılı Hollywood erkek oyuncuları gelse de bu film türüne adını altın harflerle yazdırmış ve kucak dolusu ödül almış harika kadın oyuncular da var.

İşte bu filmlerden 5 tanesi...

1- Kill Bill (Uma Thurman ) - 2004

Bir arabada acılar içinde uyanan 'Gelin' lakaplı eski suikastçi Uma Thurman'ın karakterinin tek amacı kendisine düğün gününde yapılan kötülüklerin intikamını almaktır. Kültleşmiş aksiyon sahneleri bulunan bu film serisi, ıslık ile hatırladığımız soundtrack'i ile Amerikalı efsane yönetmen Quentin Tarantino 'nun en iyi serileriden birisidir.

2- Atomic Blonde / Sarışın Bomba (Charlice Theron) - 2017

Bir çizgi romandan uyarlanan bu filmde Charlize Theron , MI6'nın ölümcül ve tehlikeli suikasti Lorraine Broughton'ı canlandırmaktadır. Özel bir görev için gönderildiği Berlin'de kendisine bambaşka tuzaklar kurulduğunu keskin zekası ile kısa sürede kavrayan güzel Lorraine, gizemi çözmeye ve hem kendi hayatını hem ailesinin hayatını kurtarmalıdır.

3- Tomb Raider (Angeline Jolie) - 2001

Efsanevi karakter Lara Croft hiç kuşkusuz Angelina Jolie 'nin kariyerinde bir mihenk taşıydı. 2001 senesinde yayınlanan film ile oldukça ses getiren Jolie, usta oyunculuğu ve hayran bırakan güzelliği ile iddialı sahnelerin altından kolayca kalkmıştı.

4- Wonder Woman (Gal Gadot ) - 2016

Gal Gadot bu bol aksiyonlu DC Comics yapımında vizyona girdiği 2017 senesine damga vurmuş ve oldukça beğenilmişti. Uzun yıllardır bir remake'i yapılmayan Wonder Woman karakteri DC için oldukça önemli bir süper kahramandı ve Gal Gadot bunun üstesinden ustalıkla gelmişti. Atletik vücudu ve kişisel hayatındaki spor aşinalığı sebebiyle Hollywood'da bu süper kadını Gadot'tan başkası canlandıramazdı.

5- Charlie's Angels / Charlie'nin Melekleri (Cameron Diaz - Drew Barrymore - Lucia Luo) - 2000

Charlie isimli istihbarat şefinin belirli görevlerini yerine getirmek için seçilmiş ya da özel yetiştirilmiş melekler bu görevlerin peşinden koşup suçluları yakalarken oldukça iddialı sahneler ile karşımıza çıkıyor. 2000 yılında oldukça sevilen bir film serisi olan Charlie'nin Melekleri 80'li yıllarda çekilmiş bir diziden uyarlama.