Hollywood'dan Bollywood'a!

Efsane film Forrest Gump, Amir Khan'lı kadrosuyla yeniden geliyor.


Vizyona girdiği yıl büyük ses getiren ve 1995 yılında 6 Oscar ve 3 Altın Küre kazanan efsane film Forrest Gump, yeniden çekiliyor. Yalnız filmin yeniden çekim adresi Hollywood değil Bollywood olarak.

1994 yılında izleyicileriyle buluşan, başrolünde Tom Hanks ve Robin Wright 'ın yer aldığı ve Oscar ödüllerinde En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yönetmen, En İyi Kurgu, En İyi Uyarlama Senaryo ve En İyi Görsel Efekt kategorilerinde ödüle layık görülen Robert Zemeckis yönetmenliğindeki Forrest Gump, yeniden uyarlanıyor. Son zamanlarda önemli filmlere imza atmayı başaran Bollywood bünyesinde geliştirilen filmin adı Lal Singh Chaddha olarak belirlendi. Filmin başrolünde ise 3 Idiots, Lagaan, Taare Zameen Par, Dangal gibi dünyaca ünlü filmlerin yıldız oyuncusu Aamir Khan yer alacak. Winston Groom'un kitabından ikinci kez uyarlanacak olan filmin yönetmen koltuğuna Advait Chandan 'ın geçmesi planlanıyor. Başarılı yönetmen, yine Aamir Khan ile birlikte çalıştığı ve izleyicilerinin beğenisini kazanan 2017 yapımı Superstar filmiyle tanınıyor.

Forrest Gump uyarlaması Lal Singh Chaddha filminin çekileceği müjdesini Bollywood sinemasının dahi çocuğu Aamir Khan şu sözlerle paylaştı: 'Paramount'tan haklarını satın aldık. Forrest Gump'ın senaryosunu hep sevmişimdir. Karakter hakkında harika bir hikayeyi içeriyor. Bu bir iyi-hisset filmi. Tüm aile için izlenilebilir bir film.' Ayrıca Khan, film çekimlerinin gelecek Ekim ayı içerisinde başlayacağını belirtti. 

Orijinal filmin konusu ise şöyleydi: Forrest Gump, düşük I.Q. sahibi genç bir adamdır. Jenny ile tanıştığında ona aşık olur. Gump aralarında Elvis Presley , Kennedy, Nixon’ın da olduğu tarihsel kişilerle kaza eseri tanışır ve 50’lerden 70’lerin sonuna kadar gelen bir süre zarfında olaylar gelişir. Gump tamamen tesadüf olarak Vietnam savaşına ve Amerikan yakın tarihinin önemli olaylarına şahitlik eder ve hatta rol alır. Ancak bilmeden yaptıklarının ne kadar önemli sonuçları olduğundan da haberi yoktur.