Hollywood yapımı Osmanlı Subayı tamamlandı

Hollywood yıldızlarının oynadığı 'Osmanlı Subayı' için az kaldı.


Birinci Dünya Savaşı sırasında Doğu Anadolu’da yaşananları Amerikalı bir hemşirenin gözünden anlatan Osmanlı Subayı filmi tamamlandı.

Film 1915 yılının Anadolu’sunu anlatan ilk Hollywood yapımı olma özelliğini taşıyor. Filmin çekimleri Çek Cumhuriyeti, İstanbul ve Kapadokya’da yapıldı. Türkiye'deki çekimlerde Rüstem Paşa Camii gibi birçok tarihi mekan yer alıyor. 

Film hikayesiyle olduğu kadar güçlü kadrosuyla dikkat çekiyor. Ünlü Hollywood yıldızlarının yanı sıra başarılı Türk oyuncular da önemli rollerde oynuyor. Oscar ödüllü aktörü Ben Kingsley , Game of Thrones dizisinde Khaleesi’nin sevgilisi Daario Naharis olarak tanıdığımız Michiel Huisman , Da Vinci’nin Şeytanları dizisinde oynayan İzlandalı aktris Hera Hilmar , Black Hawk Down ve Lucky Number Slevin gibi filmlerden tanıdığımız Josh Hartnett 'ın yanında bir çok Hollywood yapımında oynayan Haluk Bilginer ve İlk kez bir Hollywood filminde yer alan Selçuk Yöntem 'i izleyeceğiz.

Bu çok konuşulacak filmin yönetmen koltuğun Amerikalı yönetmen Joseph Ruben var.

Osmanlı Subayı, ülkesinde yaşanan adaletsizlikler sebebiyle hayal kırıklığına uğrayan, Amerikalı doktor Jude (Hartnett) ile tanıştıktan sonra onun Osmanlı İmparatorluğu’ndaki görevi için Amerika’yı terk eden idealist bir genç kadın olan Lillie’nin (Hilmar) hikâyesini anlatıyor. Lillie, tüm dünyanın savaşa sürüklendiği bir ortamda Osmanlı subayı olan İsmail’e (Huisman) aşık olur. Savaş koşullarının kötüleşmesiyle birlikte artık Lillie, kendisi için mi, yoksa başkaları için mi yaşayacağına karar vermek zorundadır.

Y Production ve Es Film ortak yapımı olan Osmanlı Subayı’nın Kuzey Amerika prömiyeri Los Angeles’ta yapılacak.