İlginç konusuyla 'Lanetli Çocuk' koltuklara çivileyecek

The Boy / Lanetli Çocuk'un Türkçe altyazılı fragmanını izleyin.William Brent Bell imzalı, izleyiciyi sürekli şaşırtacak bir korku ve gerilim filmi olan “The Boy”,
sorunlu geçmişinden uzaklaşıp yeni bir başlangıç yapmak isteyen genç Amerikalı bir kadının,
ıssız bir İngiliz köyüne sığınmasını ancak kendini bir kâbusun içinde bulmasını konu alıyor.

Yönetmen William Bell , filmi konusunda hayli iddialı konuşuyor. 'Nadir bir korku filmi çektik. Zamana yenilmeyecek bir şey ortaya koyduk' diyor. 

Senarist Stacey Menear ise bu ilk uzun metraj filmini çocukluğunda izlediği korku filmlerinden esinlenmiş. Menear, özgün, tüyler ürpertici yeni bir hikâye anlatmak için The People Under the Stairs ve The Innocents'tan tutun da, klasikleşmiş Twilight Zone bölümlerine kadar birçok şeyden ilham almış. 

Filmin konusu: Greta (Laura Cohan) 8 yaşında bir çocuğun bakıcılık görevini kabul ettiğinde, yaşı geçkin, tuhaf bir çiftin, gerçek çocukmuş gibi muamele ettiği bir oyuncak bebek olan Brahms'e bakması için kendisini işe aldığını öğrenince şoke olur. 20 yıl önce trajik bir şekilde kaybettikleri oğullarının yerine koydukları Brahms'in bakımı konusunda Greta'ya mutlaka uymak zorunda olduğu kapsamlı bir kural listesi verilir. 

Greta kuralları boş verip, oralı bir marketin sahibi ve sevkiyatçısı olan Malcolm'la (Rupert Evans) flört etmeye başlar, ta ki bir dizi rahatsız edici ve açıklanamaz olay, onu bazı doğaüstü güçlerin devrede olduğuna ikna edene kadar. Korkutucu bir gizemin gitgide derinliklerine çekilen Greta, son ana kadar izleyicilerin tahminlerde bulunmasına yol açacak, merak uyandıran korkutucu bir finalle karşı karşıya kalacaktır.