Instagram fenomenliğinden oyunculuğa!

Paylaşımlarıyla güldüren Yasemin Sakallıoğlu’nun filminden ilk fragman geldi.


Şahan Gökbakar ’ın ilk yönetmenlik deneyimi olan filmin senaryosu ve Yasemin Sakallıoğlu tarafından yazıldı. Aynı zamanda başrol oyuncusu olarak da göreceğimiz Sakallıoğlu’na filmde Dilşah Demir , Semih Varol ve Ece İrtem eşlik ediyor. 

 

Film ünlü bir modacı olmak isteyen Zerrin Civançınar’ın başından geçen olaylara odaklanıyor. Yaşadığı mahallenin kentsel dönüşüme girmesi ile kendini mahalle yaşamına uzak lüks bir hayatın içinde bulur. Fakat eski mahallesinden de uzaklaşmaz. Eski komşularına kendi tasarımlarını giydirir ve günlerde yarışma düzenler. Bu şekilde modaya ilgisi daha da artmışken başına talihsiz bir olay gelir. Hazırladığı tasarımların başka bir modacı tarafından çalınması üzerine binbir türlü dertle boğuşmaya başlayan Zengo, istediği defileye katılabilecek mi?   

Sosyal medyada farklı tiplemeleri canlandırıp birer dakikalık videolar yükleyen Sakallıoğlu en sevilen karakter Zengo’ya bir film çekmeyi düşünüyordu ve sonunda hayalini gerçekleştirdi. Fazlasıyla eğlenceli ve bir o kadar içten karakterler göreceğimiz filmin vizyon tarihi 6 Mart olarak belirlendi.