İnternette yeni akım: Bottle Cap Challenge!

Hızla yayılan 'bottle cap challenge' akımına ünlüler kayıtsız kalamadı.


Artık sınır tanımayan interneti şu sıralar yeni bir akım kasıp kavuruyor. 'Bottle Cap Challenge' yani 'Ayakla şişe kapağı açma' adlı internet dünyasının yeni akımına herkes özellikle ünlüler kayıtsız kalamıyor.

İlk olarak tekvandocu Farabi Daavletchin ile başlayan akım ünlü oyuncu Jason Statham ile iyice popüler hale geldi. 

Kazakistanlı tekvandocu Farabi Daavletchin'in başlattığı bu akımda amaç, içi su dolu olan şişenin kapağını tekme ile açmak ve bunu yaparken suyu dökmemek...

Ünlü isimler de ayak uydurdu

Farabi Daavletchin'in başlattığı meydan okumaya katılan ilk ünlü isim tasarımcı Errolsun Hugh oldu. Hugh karışık dövüş sanatları ustası Max Holloway'a; Holloway ABD'li şarkıcı John Mayer'a; Mayer ise ünlü İngiliz oyuncu Jason Statham'a meydan okudu.

Meydan okumaya kayıtsız kalmayan oyuncu, tekmesiyle şişe kapağını açtı. Kısa sürede meydan okumaya dönüşen bu trendin yayılmasında Jason Statham'ın rolü büyük oldu. Statham'ın videosu 2 günde 15 milyon izlenme ve binlerce yorum aldı.

Ip Man ve Ibrahimoviç de katıldı

Ip Man filmleriyle ünlenen usta oyuncu Donnie Yen ve yeşil sahaların usta ismi Zlatan İbrahimovic de akıma katılarak hünerlerini sergiledi. Yen'in videosu 2,5 milyon kişi tarafından izlenirken, İbrahimoviç'in videosunu 7,1 milyon kişi tıkladı.