İstanbul Kırmızısı'ndan poster geldi!

Ferzan Özpetek'ten bir İstanbul masalı...


Yurt dışında büyük bir hayran kitlesine sahip olan Ferzan Özpetek son filmi İstanbul Kırmızısı ile sinema seyircisini meraklı bir bekleyişe soktu. Filmden yeni poster paylaşılırken, posterde filmin dört ünlü oyuncusunun bakışları konu edildi. 

Filmin hem yönetmenliğini hem de senaryo yazarlığını yapan Özpetek, Türk sinemasının bağarılı dört ünlü ismiyle çalışmayı tercih etti. Halit Ergen, Nejat İşler , Mehmet Günsür ve Tuba Büyüküstün 'ü bir araya getirmeyi başaran ünlü yönetmen Reha Özcan , Serra Yılmaz ve Ayten Gökçer kült isimleri kadrosuna dahil etmeyi ihmal etmedi.

Orhan travmatik bir kayıptan sonra her şeyini bırakarak Londra'ya yerleşen eski bir yazardır. Editör olarak çalışan Orhan, ünlü yönetmen Deniz Soysal'ın doğup büyüdüğü şehirdeki çocukluk anıların anlattığı bir kitap için İstanbul'a gelir. Deniz hem tarihi aile köşkünden annesini taşımak hem de yeni filminin hazırlıkları için İstanbul’dadır. Orhan’ın İstanbul’daki işi, yayınlanmadan önce kitaba son dokunuşları yapmaktır. Ancak buluşmalarının ertesi sabahı Deniz ortadan kaybolur. Bu süreçte Orhan, Deniz'in çocukluk arkadaşı Neval de dahil, kitapta anlatılanların gerçeğin gösterişli bir kopyası olduğunu fark eder. Deniz’in gizemli yaşamı ortadan kayboluşuyla birlikte aydınlatılmanın eşiğindedir...

Film, 3 Mart 2017'de vizyona girecek.