İşte bu hafta vizyona giren filmler!

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 11 film vizyona girecek.


Bu hafta 3 yerli, 1 animasyon ve 7 yabancı yeni film izleyicilerle buluşuyor. İşte o filmler...

Amigos: Meksika Hazinesi

Arif Çağatay Özkan 'ın yazıp, yönettiği bir film. Başrollerde Arif Çağatay Özkan'ın yanı sıra Nami Esatgil , Hamit Demir , Kağan Öztop , Suat İnal , Mehmet Esatoğlu ve Kadir Gültekin 'i izleyebilirsiniz. Filmin konusuna gelince;Kaptan Cevdet’in başında olduğu Amigos grubu, boş işlerle günlerini geçiren ve bölgenin mafya babası Hamza’nın verdiği çeşitli ayak işlerini yapan, aylak ve tembel adamlardan meydana gelmiş bir dörtlüdür. Cevdet, tesadüfen öğrendiği Meksika hazinesinin peşine düşer. Ama hazinenin peşinde onlardan başkaları da vardır ve bir anda Zigsonya köyünden Meksika’ya doğru uzanan bir macera başlar.

Bas Gaza (Overdrive)

Antonio Negret 'in yönetmenliğini yaptığı aksiyon-gerilim filmi Bas Gaza'da başrollerde Ana de Armas , Scott Eastwood , Gaia Weiss ve Freddie Thorp var.

Film, iki soyguncu kardeşin Fransa'nın güneyine yeni fırsatlar için arabayla yolculuk yapmasına ve orada bir suç şebekesinin patronuyla tanışmasına odaklanıyor. 

Andrew ve Garrett Foster üvey kardeş olan iki araba hırsızıdır. İşlerinde o kadar iyilerdir ki artık uluslararası ün yapmışlardır. Ancak günün birinde yanlış kişiden bir klasik araba çalarlar. Bunun sonucu olarak bedel ödemeleri gerekecektir. Yaptıkları hırsızlığa karşılık istenen şey ise çok özel bir arabadır. İkili kendilerine bir ekip kurmalı ve öldürülmemek için istenen arabayı çalmalıdır...

Bilim Kurgu Bölüm 1: Son Savaşçı (Science Fiction Volume One: The Osiris Child)

Adından anlaşılacağı üzere bir bilim kurgu filmi. Kellan Lutz , Daniel MacPherson , Isabel Lucas , Luke Ford ve Rashel Griffiths'in başrolleri paylaştığı filmin yönetmeni ve senaristi Shane Abbas.

Tüm dünyanın yönetiminin Exor adlı dev bir şirketin eline geçtiği distopik bir gelecek. Gelişen teknoloji ile insanoğlu diğer gezegenlere ulaşmış, Exor gezegenler arası bir koloniyi yönetmektedir. Otoriter bir güç olan Exor biyogenetik deneylerle yarattığı mutasyon geçirmiş dev yaratıkları, artan insan popülasyonunu engellemek ve isyanları bastırmak için asker olarak kullanmaktadır. Kane Sommerville ise geçmişte yaptığı hatalardan dolayı sürgüne gönderilmiş, Exor için çalışan bir pilottur. Küresel kriz nedeniyle Exor’un bazı gezegenlerde nüfusu yok etmeyi planladığını öğrenince, gezegenin başkentinde yaşayan 11 yaşındaki kızını kurtarmak için harekete geçer. Bunun için esrarengiz bir geçmişe sahip hapishane kaçağı Sy Lombrok’la güçlerini birleştirir. İnsanlığı kurtarmak için savaşan Sy’ın gezegendeki nüfusun yok olmasını engellemek için sadece 22 saati kalmıştır.

Çılgın Banka Soygunu (Vier Gegen die Bank)

Alman komedi-suç filmi Çılgın Banka Soygunu filminin yönetmeliğini Wolfgang Petersen , senaristliğini Tripper Clancy ve Ralph Maloney üstlenmiş. Başrolleri ise Til Schweiger , Matthias Schweighöfer , Michael Herbig , Jan Josef Liefers ve Antje Traue paylaşmış.

Boksör Chris, eski aktör Peter ve uçuk reklam uzmanı hayalleri ve gelecekleri için yıllardır para biriktirmektedir. Ne yazık ki birikimlerini emanet ettikleri bankanın müdürü Schumacher takıntılı yatırım danışmanı Tobias'dan kurtulmak için yatırım hesaplarını bilerek sıfıra indirir. Birden dört adam da beş parasız kalır. Böylece dört adam paralarını geri alabilmek için çılgınca bir plan yaparlar.

Her Şey (Everything, Everything)

Amandla Stenberg , Nick Robinson , Anika Noni Rose , Ana de la Reguera ve Taylor Hickson 'ın başrollerde olduğu romantik-drama filminin yönetmen koltuğunda Stella Meghie oturuyor.

Ya dışarıdaki hiçbir şeye dokunamazsan? Asla temiz havayı soluyamazsan, güneşin sıcaklığını yüzünde hissedemezsen? Her Şey filmi Maddy’nin alışılmışın dışında farklı aşkının hikâyesini anlatıyor. Akıllı, meraklı ve hayalperest 18 yaşındaki Maddy hastalığı nedeniyle hava geçirmeyecek şekilde korunan evindedir ve komşuları Olly, bu durumun onları engellemesine izin vermez.

Hizmetçi (The Handmaiden)

Chan-wook Park 'ın hem senarist hem de yönetmenliğini yaptığı bir Güney Kore filmi olan Hizmetçi'de başrollerde Min-Hee Kim , Kim Tae-ri , Jung-woo Ha , Jin-woong Jo ve Hae-suk Kim var. 

Kore filmi severleri salonlara çekmesi beklenen film;Sarah Waters’ın Türkçe'ye Ustaparmak adıyla kazandırılan The Fingersmith adlı romanından uyarlanan film, zengin genç bir Japon kadın, onu kandırıp zenginliğini ele geçirmeye çalışan Koreli bir adam ve adamın tuttuğu Koreli hizmetçi arasındaki entrika etrafında dönüyor.

Manifesto (Manifesto)

İki Oscar, üç BAFTA ve üç de Altın Küre ödülü sahibi, başarı abidesi Cate Blanchett'in 13 farklı karaktere büründüğü Manifesto'da Blanchett'a, Erika Bauer , Carl Dietrich , Ralf Tempel ve Andrew Upton eşlik ediyor. Filmin yönetmen ve senaristi ise Julian Rosefeldt .

Film, farklı zaman aralıklarındaki çeşitli sanatçı manifestolarını çağdaş senaryolar ile bütünleştiriyor. Manifestolar arasında bir okul öğretmeni, fabrika işçisi, koreograf, punk, haber okuyucu, bilim adamı, kuklacı, dul kadın ve evsiz bir insan olmak üzere 13 farklı karakter gösteriliyor.

Mezarcı

Talip Karamahmutoğlu 'nun yazıp, yönettiği dram filmi Mezarcı'nın başrollerinde Emre Altuğ , Nilay Erdönmez , Orhan Aydın , Turan Özdemir ve Sadık Gürbüz var.

Almanya’da mezarcılık konusunda ustalaşan Ejder, babası ölünce memleketine döner. Köyündeki yerli ve yabancıların oluşturduğu milyon dolarlık yaşam alanları, Ejder’in mezarcılık konusundaki birikimlerine yeni ufuklar açar. Milyon dolarlık evlerde oturan bu insanları, öldükten sonra köy mezarlığına defnetmek fikrine karşı çıkan Ejder, her varlıklı insana ölümsüzlüğü simgeleyen zeytin ağaçları altında sonsuz bir yaşam vaat eder.

Model (The Model)

Başrolde Maria Palm 'in oynadığı filmde Palm'e, Ed Skrein , Yvonnick Muller , Christian Abart ve Dominic Allburn eşlik ediyorlar. Filmin yönetmeni ve senaristi Mads Matthiesen

Emma, mankenlik kariyeri yeni başlayan genç ve güzel bir kızdır. Uluslararası ünlü bir model olmanın hayaline kavuşabilmek amacıyla Danimarka'daki gündelik hayatını geride bırakıp Paris'e taşınır. Bir fotoğraf çekiminde tanıştığı fotoğrafçı Shane White'a aşık olur. Shane de Emma'ya aşık olur fakat bu ilişki Emma için tehlikeli bir takıntıya dönüşmek üzeredir ve kariyerini tehdit etmektedir.

Organik Aşk Hikayeleri

Bu haftanın üçüncü yerli filmi Organik Aşk Hikayeleri'ni Alpgiray M. Uğurlu yazmış ve yönetmiş. Başrolleri ise Özge Gürel , Dana Flynn , Gökhan Alkan , Sarah Henesey ve İrem Helvacıoğlu paylaşmış.

Filmde, görücü usulü ile tanışan 8 farklı çiftin evlilik yolundaki maceraları anlatılıyor.

Sevimli Emojiler (The Mojicons)

Ve haftanın tek animasyon filmi Sevimli Emojiler. Alexander Romanetz'in yönetmenliğini ve Viacheslav Marchenko 'nun senaristliğini yaptığı Rusya menşeli bu animasyon filminin konusuna gelince...

İnternet ve mobil üzerinden mesajlaşırken, perde arkasında neler olduğunu, nasıl zorluklar, komik olaylar ve nasıl maceralar yaşandığını biliyor musunuz? 'Sevimli Emojiler' hareketli, çılgın ve bir o kadar da eğlenceli maceralarını izleyecilerle paylaşıyor. Zalim Dijital, insanların haberleşmesini kesmek için, '@' işaretini çalar. 'Sevimli Emojiler' ise haberleşmeyi geri getirebilmek için, Zalim Dijital ile mücadele etmek ve '@' işaretini geri getirmek zorundadırlar. Bir yanda Zalim Dijital, bir yanda ise becerikli ve eğlenceli dostlarımız 'Sevimli Emojiler'... Bakalım bu mücadelede kim galip gelecek?