İşte bu hafta vizyona giren filmler!

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 9 film vizyona girecek.


Bu hafta 1 yerli, 1 animasyon ve 7 yabancı yeni film izleyicilerle buluşuyor. İşte o filmler...

Açık Deniz 3: Kafes Dalışı (Open Water 3: Cage Dive)

Yönetmen ve senarist koltuğunda Gerald Rascianto'nun oturduğu Korku-Gerilim türü filmin başrollerinde Joel Hogan , Josh Potthoff , Megan Peta Hill , Pete Valley , Mark Fell var. 

Film 3 maceracı arkadaşı konu alıyor. 3 arkadaşın yeni amacı bir ekstrem gerçeklik şovuna katılabilmektir. Bunun için bir deneme videosu çekmeye karar verirler. Bu karar onları büyük beyaz köpek balıklarıyla dalış yapma fikrine iter. Hepsinin kabul ettiği bu fikir ile kafes içinde dalış yaparlar. Bu kararları kısa bir süre sonra onları büyük beyaz köpekbalıklarının hüküm sürdüğü sularda mahsur bırakır. Program için çektikleri video ise onların ölüm kalım savaşının seyir defteri olacaktır...

Anabelle: Kötülüğün Doğuşu (Anabelle: Creation)

Başrolleri Stephanie Sigman , Talitha Bateman , Miranda Otto , Alicia Vela-Bailey ve Anthony LaPaglia 'nın paylaştığı;senaryosunu Gary Douberman 'ın ve yönetmenliğini de David F. Sandberg 'in üstlendiği Korku-Gizem-Gerilim filmi bu hafta vizyona girecek bir diğer yapım. Filmin konusuna gelince...

Oyuncak bebek yapımıyla uğraşan bir adam ve eşi mükemmel bir aile hayatı sürerken büyük bir trajediyle karşı karşıya kalırlar. Küçük kızları hayatını kaybeder. Aradan birkaç yıl geçtiği halde acıyı atlatamayan çift kapanan bir yetimhanenin kızlarını ve görevli rahibesini evlerinde misafir olarak ağırlarlar. Ancak bu küçük kız grubu, özellikle de Janice, oyuncakçının yarattığı lanetli Annabelle'in hedefi olacaktır.

Avcı'nın İntikamı (The Hunter’s Prayer)

Bir suikastçının, ailesinin ölümünün intikamını almak için genç bir kadına yardım etmesinin anlatıldığı gerilim filminin yönetmeni Jonathan Mostow . Başrollerde ise Sam Worthington , Martin Compston , Tina Maskell , Eben Young ve Stephanie Dooley var.

B Planı: Yemişim A Planını (Plan B: Scheiß auf Plan A)

Bir Türk-Alman ortak yapımı olan ama ekibinin Birleşmiş Milletleri andırdığı komedi-aksiyon filminin yönetmenliğini Türk Ufuk Genç ve Romen Michael Popescu birlikte üstlenmişler. Senaryo ise İtalyan Rafael Alberto Garciolo 'ya ait. Oyuncu kadrosu ise, Can Aydın , Julia Dietze , Heidi Moneymaker , Cha-Lee Yoon ve Phong Giang 'dan oluşuyor.

Filmin konusuna gelince: Dövüş sanatlarında ustalaşmış üç kafadar, arkadaşlarını acımasız bir gangsterin pençesinden kurtarmaya çalışırlar. Bunun için amansız bir hazine avına çıkan grup, kendilerini Berlin'in yeraltı dünyasının liderini tahtından edecek karmaşık bir komplonun içinde bulur.

Belalı Tanık (The Hitman’s Bodyguard)

Yönetmen koltuğunda Patrick Hughes , senarist koltuğunda ise Tom O'Conner'ı oturduğu bir diğer aksiyon-komedi filmi olan Belalı Tanık'ın başrolünde usta oyuncu Samuel L. Jackson ve yanında Ryan Reynolds , Salma Hayek , Gary Oldman ve Élodie Yung var. Filmin konusu:

Dünyanın en başarılı güvenlik görevlisinin artık yeni bir müşterisi vardır: Uluslararası Adalet Divanı'nda yargılanacak bir tetikçi! İkili kişiliklerindeki ve hayata bakış açılarındaki farklılıkları bir kenara koyup, zamanında ve sağ salim mahkemede olmak için güçlerini birleştirirler.

Doraemon: Buz Devri Macerası (Eiga Doraemon: Nobita no nankyoku kachikochi daibouken)

Bu haftanın tek animasyon filmi Doraemon'un yönetmeni Atsushi Takahashi . Senaryo ise Takahashi ile birlikte Fukio F. Fujiko'ya ait.

Yazın bunaltıcı sıcaklarında serinlemek isteyen Nabita ve arkadaşlarını okyanusun üzerinde yüzen dev bir buzula götüren robot kedi Doraemon, burada kendilerine eğlence parkı inşa ederler. Yaptıkları birbirinden eğlenceli icatlarla keyifli vakit geçiren grup, gizemli altın bir yüzük bulur. Yüzük, insanların henüz buralara ayak basmadığı 100 bin yıl öncesine aittir. Yüzüğün sahibini bulmak için Antarktika'ya giden Doraemon ve arkadaşları, buzun altında kalmış dev bir şehir keşfederler. Doraemon'un zaman kemerini kullanarak 100 bin yıl öncesine seyahat ederler ve burada gizemli yüzükle bağı olan Kara ile tanışırlar. Çok geçmeden ekip, tüm dünyayı buzlar altında bırakacak bir tehlikeyle yüzleşir.

Dangal

Bir Bollywood dâhisi olan Aamir Khan 'ın başrolde olduğu Hint-biyografik-spor ve dram filmi olan Dangal, Hintli Mahavir Singh Phogat'ın hikayesini anlatıyor.

Mahavir Singh Phogat bir güreş hayranıdır. İki küçük kızına da güreş öğretmeye karar verir. İki kız, Babita Kumari ve Geeta Phogat, çocukluklarından başlayarak güreş eğitimi alarak büyürler. Büyüdüklerinde iki kız da güreşte iddialı isimler olmuştur. Geeta Phogat 2010 Commonwealth Oyunları'nda altın madalya kazanarak güreşte altın madalya kazanan ilk kadın güreşçi olurken, kız kardeşi Babita da gümüş madalyayı alır. Genç kadın güreşçiler başarıya giden yol boyunca sosyal şekillendirmenin baskısıyla da mücadele etmek zorunda kalacaktır...

Senarist ve yönetmenliğini Nitesh Tiwari 'nin üstlendiği filmin diğer rollerinde Sakshi Tanwar , Fatima Sana Shaikh , Sanya Malhotra , Aparshakti Khurana yer alıyor.

Semur: Şeytanın Kabilesi

Bu haftanın tek yerli filmi korku türünde. Yönetmen ve senarist koltuğunda Gökhan Aksu var. Başrollerde ise İpek Erdem , Balamir Emren , Gamze Pelin Gökçe , Batuhan Yar ve Nergis Odzak 'ın yer aldığı filmin konusuna gelince...

Çocukken, teyzesi tarafından kıskançlık büyüsü yapılan Merve’nin hayatı kâbuslarla geçmiştir. Merve, Ozan adında bir çocukla tanışır ve evlenir. Bir zaman sonra Merve’nin teyzesi hayatını kaybedince Merve’nin annesi Fatma, babasının vasiyeti üzerine son görevini yapmak için Merve'yi cenazeevine çağırır. Cenazeye gitmek istemeyen Merve ya cenazeye gidecek ya da bir daha annesini göremeyecektir.

Son Portre (Final Portrait)

İtalyan ressam Alberto Giacometti'nin hayatınden esinlenerek beyazperdeye aktarılan filmin senarist ve yönetmenliğini Stanley Tucci üstlenmiş. Başrollerde ise Armie Hammer , Geoffrey Rush , Clémence Poésy , Tony Shalhoub ve James Faulkner var. 

Filmin konusu: Ünlü sanatçı Alberto Giacometti, Paris’te eski dostu Amerikalı yazar James Lord’a rastlar ve çok enteresan bir yüzü olduğu için bir portresini çizmek için ısrar eder. Kendi stüdyosunda yapacağı tablo, sonuçta yalnızca birkaç gününü alacaktır. Teklif karşısında Lord’un gururu okşanır ancak günler haftalara, haftalar aylara eklenip de portrenin bitişine dair tünelin ucunda bir ışık görünmediğinde Lord, bu kararsız dahi tarafından tüm yaşamına el konulduğunu fark eder. Keyif ve hayal kırıklığı arasında gidip gelen Lord, en sonunda Giacometti’nin kaotik aklının matematiğini çözümler ve bizler de onlarla birlikte bir dahinin başyapıtlarından birinin tamamlanışına şahit oluruz.