İşte bu hafta vizyona giren filmler!

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 6 film vizyona girecek.


Bu hafta 2 yerli, 1 animasyon ve 3 yabancı yeni film izleyicilerle buluşuyor. İşte o filmler...

Barry Seal: Kaçakçı (American Made)

80'li yıllarda Pablo Excobar icin pilotluk ve uyuşturucu kaçakçılığı yapan Barry Seal aynı zamanda da CIA için çalışmaktadır. Amerika tarihindeki en büyük operasyonlardan birini yürüten Seal, CIA için silah kaçakçılığı da yapmıştır. 

Pilot Barry Seal'in hayatından uyarlanan filmin yönetmenliğini Doug Liman üstlenirken, senaristliğini ise Gary Spinelli yapmış. Film başrollerinde ise Tom Cruise , Domhnall Gleeson ve Jesse Plemons yer alıyor.

Cenaze İşleri

Yönetmen ve senarist koltuğunda Korhan Uğur 'un oturduğu filmin başrollerinde Melih selçuk, Ergun Kuyucu , Melis Emre Çınar, Barış Kıralioğlu ve Yüksel Ünal var. Filmin konusuna gelince:

Orhan belediyede cenaze işleri görevlisi olarak çalıştığı gibi kimsesizler mezarlığından da sorumludur. Sevgilisi Serpil’le evlenmek ister fakat parasızlıktan evlenemez. Orhan’ın arkadaşı Rafet, bir cesedi ortadan kaldırmak için Orhan’a gelir. Para karşılığı cesedi kimsesizler mezarlığına gömmesini ister. Orhan’ın vicdanı rahat etmez ancak alacağı parayla Serpil’le evlenebileceğini düşünür. İstemeyerek de olsa kabul eder. Adamı gömeceği sırada, adamın ölmediğini fark etmesiyle işler karışır.

Ejder'in Doğuşu (Birth of the Dragon)

Yetiştirdiği öğrenciler ve rol aldığı filmler ile Bruce Lee ’nin namı Amerika’da hızla yayılmaktadır. Turnuvaları bir bir kazanan ve dünyanın en iyisi olduğunu düşünen Bruce Lee’ye, Şaolin Manastırı’ndan Amerika’ya gelen dövüş sanatları ustası Wong Jack Man meydan okur. Lee’nin Amerikalı genç öğrencisi Steve, iki usta arasında, yapacakları dövüş için arabulucu rolü üstlenir ve ikisiyle de dost olur. Bu esnada Steve’in sevdiği kız, mafyanın eline düşer. Bruce Lee ve Wong Jack Man, Steve’i ve kız arkadaşını kurtarmak için suç çetesine karşı güçlerini birleştirirler.

ABD, Kanada ve Çin ortak yapımı filmin başrollerinde Philip Ng , Yu Xia, Billy Magnussen , Ron Yuan ve Jingjing Qu var. Filmin yönetmenliğini ise George Nolfi üstlenmiş.

Emoji Filmi (The Emoji Movie)

Bu hafta vizyona giren tek animasyon filmi, mobil telefon kullanıcılarının vazgeçilmezleri arasına giren emojileri konu alıyor. Komedi ve macera türündeki filmin yönetmenliği Tony Leondis , senaryosu ise Eric Siegel ve Tony Leondis ikilisine ait.

Emoji Filmi, akıllı telefonunuzun içindeki daha önce görülmemiş dünyanın kapılarını açıyor. Textopolis şehrinde bir mesajlaşma uygulamasının içinde yaşayan emojiler (Gene hariç) , telefonun sahibi tarafından seçilecekleri günü bekleyerek ve favori emojiler arasına girmeyi ümit ederek yaşamaktadırlar. Gene filtresiz doğmuştur ve diğer emojiler gibi sadece bir ifadesi yoktur, birden fazla ifadesi vardır. Diğer emojiler gibi normal olabilmek için en iyi arkadaşı Beşlik’ten ve hacker Kaçak’tan yardım ister.

Tutku Oyunu (L'Amant Double)

François Ozon imzalı gerilim-erotik filmi Tutku Oyunu'nun senarist koltuğunda Joyce Carol Oates oturuyor. Filmin başrollerinde Marine Vacth , Jérémie Renier , Jacqueline Bisset , Myriam Boyer ve Dominique Reymond yer almış.

Narin ve kırılgan genç bir kadın olan Chloe psikanaliste gitmeye karar verir. Seanslara gittikçe kendini daha iyi hisseden Chole, psikanalisti Paul'a aşık olur. Bir süre sonra birlikte yaşamaya başlarlar. Ancak ters giden bazı durumlar vardır. Chole, Paul'un kişiliğinin gizli yönleri olduğunu fark eder.

Yarım Kalan

Ermeni-Türk düşmanlığı ve bu düşmanlığa direnen bir aşk ve bu aşkı yaşatmak isteyen iki gencin hikayesinin anlatıldığı Yarım Kalan filminin başrollerinde Anıl Altan , İskui Baldzhian , Ali Buhara Mete , Nihan Tarhan , Mine Tüfekçioğlu var. Yönetmenlik Emre Yılmaz , senaryo ise Yaşar İliksiz ile Adnan Erdoğan 'a ait.

Filmin konusuna gelince;

Ermeni bir genç kız olan Iskui, üniversite eğitimi için İstanbul'a gelir. İstanbul'da tanıştığı Mert ile arasında kısa sürede büyük bir aşk filizlenir. Fakat bu durum İskui'nin Ermenistan'dan gelen abisi Aram ve Mert'in ailesi tarafından onaylanmaz. İki milletin yüzyılı aşkın süredir devam eden sorunlarına kendi cephesinden bakanlar için böyle bir aşkın dünyada yeri yoktur. İskui ve Mert bütün karşı koymalara rağmen birbirleri için mücadele etmek zorundadır. Peki bu sefer 'aşk', geçmişte yaşananların da üstesinden gelmeyi başarabilecek mi?