İşte Leonardo'ya Oscar'ı kazandıran ayı sahnesi

'The Revenant' filminin en önemli sahnesi buydu.


Sinema endüstrisinin en önemli ve en prestijli etkinliği olan Oscar Ödül Töreni (88. Akademi Ödülleri) , Chris Rock 'ın sunumuyla Dolby Tiyatrosu'nda gerçekleşti.

Filme 'ayı' sahnesi damga vurdu

6. kez aday olan Leonardo DiCaprio , The Revenant'taki rolüyle şeytanın bacağını kırdı ve Oscar'a uzandı. Leonardo'ya ödül kazandıran filmdeki en bomba sahne hiç kuşkusuz ki ünlü oyuncunun ayı ile verdiği mücadeleydi. Filmin önüne geçtiği yorumları bile yapılan bu sahne için günlerce uğraşıldı. 

DiCaprio bu efsanevi sahne için şöyle demişti 'Bu sahne izleyicinin perdede yaşayabileceği en akıl almaz, en müthiş sinematik deneyimlerden biri olabilir. Tüm bu sahneleri çekmek tahminlerin ötesinde zor oldu ama Alejandro’nun, seyirciyi sahnenin içine çekmek, üstelik bunu olağanüstü bir derinlikle yapmak gibi bir yeteneği var. Tam saldırı sırasında vızıldayan sineğin sesini duyacaklar mesela, boz ayının nefesini hissedecekler. O anda neredeyse yeni bir duyunuz uyanacak, nefesiniz kesilecek. Tüm sinema tarihine bakıyorum da, sanırım her şeyin ötesinde başardığımız şey bu oldu.' Ne diyelim... Leonardo DiCaprio hak etti ve aldı. Kendisine hayırlı ve uğurlu olsun.