It Follows, Tüm Korku Filmi Klişelerini Silecek

Film, lanetlenen bir kadının hikayesini anlatıyor.David Robert Mitchell 'in yeni filmi 'It Follows' tüm korku filmi klişelerini silecek. Film, ilişkiye girdiği için lanetlenen bir kadının hikayesini anlatıyor. 
David Robert Mitchell'in yeni filmi 'It Follows' tüm korku filmi klişelerini silecek. 19 yaşındaki Jay'in erkek arkadaşıyla yaşadığı cinsel ilişkinin ardından lanetlenip, her an takip edildiğini hissetmesini anlatan gerilim filmi gişede beğeni toplayacak.

'En Korkutucu Olan, Tanıdığınız Biri Sizi Takip Ediyor'

Filmin başrolünü Maika Monroe canlandırıyor. Monroe, film hakkında şunları söyledi: Yapımın fikir babası David ve bu onun küçükken gördüğü bir kabusmuş, bazen onun bir yerlerde gördüğü insanlar, bazense başka şeyler onu takip edermiş. Filmde de babası ya da anneannesi olabiliyor. Bence en korkuncu tanıdığınız kişinin sizi takip ediyor olması.

Eleştirmenler Beğendi

Film gösterildiği Cannes Eleştirmenler Haftası'nda oldukça olumlu yorumlar aldı.

Aktör Daniel Zovatto , filmde Greg karakterini canlandırıyor. Zovatto ise film hakkında, 'ilk kez Cannes'da izlediğimde insanların yerlerinden sıçradığını gördüm ve 'Aman Tanrım insanlar gerçekten korkuyorlar' diye düşündüm. Ben filmin çekimlerinde bulunduğumdan sahneler bana ürkütücü gelmiyordu.' şeklinde konuştu.