James Cameron: 'Arnold gerçek bir terminator'

Terminator:Genisys'ın tanıtım etkinlikleri sürüyor.


Sinema tarihinin kült serilerinden Terminator'ün yeni üyesi Genisys, geçtiğimiz cuma günü itibarıyla ülkemizde vizyona girdi, 1 Temmuz itibarıyla da Amerika'da vizyonda olması bekleniyor. Şu aralar bu filmin tanıtım etkinlikleri sürüyor ve bu organizasyonların Los Angeles ayağında, filmin oyuncularından birçok açıklama da geldi.

İlk açıklama, Arnold Schwarzenegger 'ın gerçek bir Terminator olmasıyla ilgiliydi...

Schwarzenegger, eski zamanlara dair şöyle bir anısını paylaştı: 1984 yılında, The Terminator'ün yönetmeni James Cameron , ilk sahneyi çekmemizin ardından yanıma geldi ve etkilenmiş bir şekilde 'Sen Terminator'sün. İnanılmazsın, beklediğimden çok daha iyisin' dedi.

Terminator:Genisys'i izledik. 'Baba' Terminator'e merhaba

Diğer soru, Genisys'teki SkyNet'in günümüzde gerçekten var olmaya başlayıp başlamadığıydı...

'1984'teki Cameron filmine baktığımızda, birçok çılgın, gerçek olmayan şeyden söz ediliyordu. Şimdi 2015'teyiz ve bu bahsedilenler gerçekleşiyor. İnternet çağındayız ve makineler, bilgisayarlar hemen her şey birbirine bağlı olarak çalışıyor...'

Bu konuda Terminator Genisys'te oynayan diğer oyuncular da benzer görüşlere sahip ve dikkatli olunmadığı takdirde çok zor durumda kalınabileceğini ekliyorlar.

Bir süre önce yaptığımız haberimizde, ünlü bilim adamı Stephen Hawking 'in açıklamalarına yer vermiştik. Hawking, gelişmiş bir yapay zeka faktörünün gelecekte insanlığı tehlikeye atabileceğini belirtmişti. Geçtiğimiz günlerde Apple'ın ortak kurucularından Steve Wozniak da benzer bir açıklama yapmıştı: 'Robotların evcil hayvanı olacağız.'

Ne dersiniz?

 

Mahmut Saral - Teknokulis: http://www.teknokulis.com