James Dean ölümden döndü!

1955 yılında ölen James Dean, CGI teknolojisiyle beyaz perdeye dönüyor.


1955 yılında henüz 24 yaşındayken bir araba kazasında hayatını kaybeden efsane oyuncu James Dean , CGI tekniği ile sinemaya geri dönecek. Finding Jack adındaki savaş dramı türünde filmde, James Dean'in özel efektler yardımı ile oluşturulan 'çok gerçekçi bir kopyası' yer alacak.

Yönetmen-yapımcı ikili Anton Ernst ve Taki Golykh'ün düşüncesine göre Dean'in geçmişteki film ve fotoğraf çekimlerinden yararlanılarak aktörün vücudu oluşturulacak, Dean'in canlandırması ise başka bir oyuncu tarafından seslendirilecek.

Anton Ernst, film için detaylı bir başrol arayışında olduklarını ve bu arayışın sonunda James Dean'de karar kıldıklarını açıkladı. Dean'in ailesi de usta oyuncunun görüntüsünün kullanılmasına bir anlaşma ile razı geldi. Ernst'e göre aile bu filme 'Dean'in hiçbir zaman tamamlama fırsatını bulamadığı dördüncü filmi gözüyle bakıyor'.

Finding Jack filminin hikayesi, Vietnam savaşının sonlarında geçen bir romana dayanıyor. Vietnam savaşı sonrası geride bırakılan 10000 köpekten bir tanesi de Fletcher Carson'ın Labrador cinsi köpeğidir. Fletcher, savaş sırasında yeniden yaşama sevincini içinde bulmasına yardım eden dört ayaklı dostunu geride bırakmaya niyetli değildir, böylelikle Fletcher ve köpeği bir yaşam savaşının içine girerler.

1931 yılında dünyaya gelen Dean, 20 yaşında başladığı oyunculuk kariyerinde 30 filmde rol aldı. Bunlardan 1955 yılında vizyona giren Cennet Yolu ve Asi Gençlik ve 1956 yılında vizyona giren Devlerin Aşkı filmleri en önemli filmler olarak karşımıza çıkıyor.

Filmin çekimlerinin ne zaman tamamlanacağı ve vizyona gireceği henüz netlik kazanmadı.