Johnny Depp’in yeni filminden ilk poster!

Depp’in başrolünde olduğu Minimata’dan ilk poster yayınlandı.


Film, savaş fotoğraçısı olan W. Eugene Smith’in başından geçenlere odaklanıyor. “Editoryal fotoğraf denemesinin geliştirilmesinde belki de en önemli Amerikalı fotoğrafçı” olarak nitelendirilen Eugene Smith, akut cıva zehirlenmesinin Japonya’daki kıyı toplulukları üzerinde oluşturduğu yıkıcı etkileri anlatmak için uzun süre Japonya’da bulunmuştur. Life dergisi ile birlikte olanları belgelemek için uzun süre Japonya’da bulunan Smith'in hayatı film oluyor. 

Gerçek bir hayat hikayesinden alınan filmin başrol oyuncu Johnny Depp . Filmde, Chisso Corporation adlı kimya şirketinin 1932-1968 yılları arasında kimyasal atıklarını Minimata Körfezi’ne boşaltması yüzünden kıyı şeridinde yaşayan halkın cıva zehirlenmesinden dolayı yakalandığı hastalıkları ve yaşadığı zorluklar gözler önüne serilecektir. 

W. Eugene Smith’in eşi Aileen M. Smith'in yazdığı kitaptan uyarlanan filmin senaryosu David K. Kessler tarafından ele alındı. Filmin yönetmen koltuğunda ise Andrew Levitas oturuyor. 

Filmde, Johnny Depp’e Bill Nighy , Hiroyuki Sanada ve Battle Royale’den Minami Hinase eşlik edecek. Depp ayrıca filmin yapımcıları arasında da yer alıyor. 

IMDb’ye göre film 25 Eylül 2020 tarihinde Türkiye’de vizyona girecek.