Johnny Depp'ten ayrılık kararı!

Ünlü oyuncu Fantastic Beasts film serisinden ayrıldığını açıkladı.


Sevilen oyuncu Johnny Depp , Warner Bros. ’un isteği doğrultusunda Fantastic Beasts serisinden ayrıldığını açıkladı. Kasım 2021’de vizyona girmesi planlanan Fantastic Beasts 3, 2022 yazına ertelendi.

Harry Potter evreninde geçen “Fantastic Beasts And Where To Find Them” ve “The Crimes Of Grindelwald” filmlerinde kötü bir büyücü olan Gellert Grindelwald’ı canlandırdan Johnny Depp geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada serinin devam filmlerinde yer almayacağını hayranları ile paylaştı.

Johnny Depp kendi Instagram hesabından paylaştığı açıklamada “Fantastic Beasts 3” ve devamında gelebilecek olan filmlerde yer almayacağını bildirdi. Açıklama ise şöyle:

“Son yaşanan olaylar neticesinde kısa bir açıklama yapmak istiyorum. Öncelikle geçtiğimiz günlerde yanımda olduğunuz ve mesajlarınızla bana destek verdiğiniz için teşekkürler.

Warner Bros. tarafından Fantastic Beasts serisinden ve Grindelwald karakterinden çekilmem söylendi. Bu isteği yerine getirmeye karar verdim ve bu karara saygı duyuyorum.

Son olarak İngiltere’de devam eden gerçek dışı duruşma ve mahkeme sizlere gerçeği anlatma mücadelemi etkilemeyecek. Kendimden eminim ve bu suçlamaların yalan olduğunu kanıtlayacağım. Hayatıma ve kariyerime bu olayların gölge düşürmesine izin vermeyeceğim.”

Johnny Depp'in alternatifi belirsiz!

Warner Bros. ise Gellert Grindelwald karakteri için başka bir oyuncunun seçileceğini açıklayarak konuya son noktayı koydu. Yeni filmin hazırlıklarına başlayan Warner Bros., Grindelwald’u canlandıracak oyuncuyla ilgili detaylar hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Öte yandan Kasım 2021’de vizyona girmesi planlanan Fantastic Beasts 3, pandemi şartlarının da etkisiyle 2022 yazına ertelendi.

Serinin ana kahramanı olan Newt Scamander’ı canlandıran Eddie Redmayne ve Albus Dumbledore’un gençliğine hayat veren Jude Law üçüncü filmde rollerini tekrarlayacaklar. Üçüncü film için geri dönen diğer isimler Katherine Waterston , Dan Fogler , Alison Sudol ve Ezra Miller olacak. Fantastic Beasts 3’yi ise serinin ilk iki filminin de yönetmeni olan David Yates yönetecek.