Kaçış 1950'den İlk Fragman

Kaçış 1950'nin ilk fragmanı yayınlandı.Taş Film'in ilk projesi olan “Kaçış 1950” isimli sinema filmi 1950 - 1970 yılları arasında Bulgaristan'da gördükleri baskıdan Türkiye''''ye kaçmaya çalışan 3 Türk gencinin hikayesi anlatılıyor.

Genel yönetmenliðini ve yapımcılığını İhsan Taş ''ın üstlendiği Kaçış 1950 isimli sinema filminde Zeynep Gülmez , Atilla Saral , Burak Kaya , Efe Kopuz, Onur Bayraktar , İlker Gürsoy , Hüseyin Elmalıpınar , Mehmet Vanlıoğlu , Ender Turan, Ali Özkan Dinkçi, Şeyma Erdoğan , Gizem Güpür , Zülkef Yeşilbahçe, Hüseyin Özay , Mustafa Akkeçi, Nail Akkeçi, Emrah Doğan’ın yanı sıra 22. Dönem Ak Parti Bursa Milletvekili Faruk Anbarcıoğlu ve Balıkesir Altıeylül Belediye Başkan yardımcısı Mesut Eray’da yer aldı.

Filmin senaryosu usta yazar Zülkef Yeşilbahçe’nin “Ata Topraklarından Ana Vatana Anılar” isimli kitabından uyarlanarak hazırlandı.

Filmin çekimleri bittikten sonra bir Basın gecesi düzenleyen ve tüm ekibine plaket vererek kutlayan ve bu alanda Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Taş Film Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Taş, Her şeyin daha gerçekçi olabilmesi için gerçek mekanları tercih ettiklerini ifade ederek “ Dönem filmi çekmek gerçekten çok meşakatli bir iş, onun için inanılmaz bir özveri ve ekip çalışması gerektiriyor.

Çekimlerimizin kış aylarına denk gelmesi işimizi daha da zorlaştırdı ama benimle birlikte asla yılmayan ve pes etmeyen ekibimle şükürler olsun bu işin üstesinden geldik. Biz üzerimize düşeni yaptık ve çok güzel bir hikayeyi Beyaz Perdeye kazandırdık. Bundan sonrası izleyicilerin takdirine kalmış” diye konuştu.

Göçmenlerin 100. yılına denk gelmesi de filme bambaşka bir anlam daha katarken, Özen Filmin Dağıtımcılığını yapacağı film 10 Nisan’da vizyona girecek.