Kameran Elinde, Geleceğin Cebinde Olsun

Yarışmanın son başvuru tarihi 30 Haziran



Kameralı telefonlarımız ve farklı profesyonellikte video kaydeden cihazlarımız artık her an, her yerde elimizin altında. Peki ya geleceğimiz emin ellerde mi? 1 Nisan'da başvuruları başlayan “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışması, varlıklı geleceğin sırrını en iyi anlatan kısa filmde bu sorunun yanıtını bulmak için geri sayıma başladı. 

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışması'nın önemli bir misyonu var: Toplumda tasarruf ve yatırım bilincini artırmak ve yaratıcı fikirleri desteklemek. Yarışma, aynı zamanda gençlerin sinemayı bir iletişim aracı olarak kullanmasını sağlayarak kısa film kültürüne katkıda bulunmayı amaçlıyor. 

“Hayallerinizi gerçekleştirmek için 1 günde zengin olmayı beklemeyin! ” sloganıyla düzenlenen yarışma, geçtiğimiz yıl Türkiye çapından toplam 107 film başvurusuyla yoğun ilgi görmüştü. Bu yıl da başvuruları bekleyen yarışma, geleceğini tasarrufla güvence altına almanın önemini üç dakikada en iyi anlatan filmi seçecek. Başvurular ücretsiz ve tüm dünyadan 18 yaşını doldurmuş herkesin katılımına açık.  

Yarışma sonucunda jüri üyeleri tarafından birinci seçilen filmin sahibine 15.000 TL’lik ödül verilecek. İkinciye 10.000 TL, üçüncüye 7.500 TL kazandıracak yarışma sonunda ilk 10’a giren yarışmacılar, TSPB’nin düzenlediği bir günlük eğitimlerden de istediği birine ücretsiz katılma imkânı kazanacak. Yarışmaya son başvuru tarihi 30 Haziran.