Kapan filminden afiş geldi

Jordan Peele’in hayal gücünden spekülatif bir gerilim...


Universal Pictures ’ın Kapan filmi, Blumhouse’dan (Ziyaret ve Ruhlar Bölgesi serisi yapımcılarından) ve Jordan Peele’in hayal gücünden spekülatif bir gerilim. Afrikalı-Amerikan bir genç, beyaz kız arkadaşının ailesiyle tanışmak üzere evlerini ziyaret ettiğinde, aslında kötü niyetli bir davetin tuzağına düştüğünü anlar.

Chris (Daniel Kaluuya , Sicario) ve kız arkadaşı Rose’un (Allison Williams , Girls) , birliktelikleri aileyle tanışma aşamasına geldiği için Rose erkek arkadaşını, Missy (Catherine Keener , Captain Phillips) ve Dean (Bradley Whitford , The Cabin in the Woods) ile şehir dışına, bir hafta sonu kaçamağına davet eder.

Chris başlangıçta ailenin aşırı uyumlu davranışlarını kızlarının farklı ırktan biriyle olan ilişkisiyle başa çıkmak için endişeli çabalar olarak yorumlar. Ama hafta sonu ilerlerken giderek daha da rahatsız edici bir hal alan bir dizi olay, Chris’i aklının ucuna bile gelmeyecek bir gerçeğe götürür.

Sürükleyici gerilim ve kışkırtıcı bir yorumu eşit oranda içeren Kapan filminin yazarı ve yönetmeni Peele (Key and Peele) . Yapımcıları Blumhouse’dan Jason Blum ile Sean McKittrick (Donnie Darko, Bad Words) , Edward H. Hamm Jr. (Bad Words) ve Peele.  Filmde ayrıca Caleb Landry Jones (X-Men series) , Stephen Root (No Country for Old Men) , Milton “Lil Rel” Howery (The Carmichael Show) , Betty Gabriel (The Purge: Election Year) , Marcus Henderson (Pete’s Dragon) ve Lakeith Stanfield (Straight Outta Compton) rol alıyor.