Karakomik Filmler: Başarılı mı, başarısız mı?

Cem Yılmaz'ın eleştirilere hedef olan Karakomik filmi beklentileri karşıladı.


Yönetmenliğini ve senaristliğini Cem Yılmaz 'ın üstlendiği Karakomik Filmler'in ilki olan 'Karakomik Filmler 2 Arada ve Kaçamak' filminin vizyon macerası çok kısa sürdü. Sadece 5 hafta vizyonda kalan film toplamda 700 bin 366 seyirci tarafından izlendi ve 13 milyon 388 bin lira gişe hasılatı elde etti.

Karakomik Filmler, Cem Yılmaz'ın yönettiği ve senaryosunu kaleme aldığı daha önceki yapımlara göre vizyonda en kısa kalan film olarak kayıtlara geçti. Ancak vizyonda kaldığı süre boyunca elde ettiği hasılat ve seyirci sayısına bakılacak olursa bu alanda pek de başarısız olduğu söylenemez.

Vizyona girdiği ilk hafta sonuna göre karamsar bir vizyon görüntüsü çizen Karakomik Filmler vizyonda kaldığı 5,5 hafta boyunca toplamda 700 binden fazla seyirci tarafından izlendi. Toplam seyirci sayısını hafta sayısına orantıladığımızda ise durumun hiç de öyle olmadığı aşikar.

Yukarıda da değindiğimiz gibi 5,5 haftalık vizyon süresinde 700.366 seyirciyi salonlara çeken film haftalık olarak ortalama 127.364 seyirci rakamını yakalıyor. Bu rakam 20 hafta vizyonda kalan 'Pek Yakında' filminde 109.364; 23 hafta vizyonda kalan Hokkabaz filminde ise sadece 74.357 olarak ortaya çıkıyor.

Özetle, Karakomik Filmler'in ilki olan 2 Arada ve Kaçamak'ın vizyon macerası her ne kadar kısa sürse de seyirci açısından diğer Cem Yılmaz filmlerine oranla oldukça iyi bir ivme elde ettiğini görüyoruz.

Bu rakamların ardından ocak ayında vizyona girecek olan Karakomik Filmler 2'nin nasıl bir performans sergileyeceği tam bir merak konusu... Ne diyelim: Bekleyip göreceğiz... Ömer Şahin li