Kardeş Payı için geri sayım başladı

Kardeş Payı dizisinin 2. sezonu, ocak ayında izleyiciyle buluşuyor.


Kardeş Payı ne zaman başlayacak?

Heyecan dorukta...Star Tv'nin izlenme rekorları kıran fenomen dizisi Kardeş Payı 2. sezon çok yakında başlıyor. Yeni sezon çekimleri başlayan Kardeş Payı Ocak ayında izleyici ile buluşmayı planlıyor. İşte son detaylar..

Ahmet Kural ve Murat Cemcir ’in başrollerinde oynadığı star TV ekranlarında yayınlanan Kardeş Payı dizisinin yeni sezon çekimleri 14 Aralık'ta başladı. Kardeş Payı dizisinin 2. sezonu ise ocak ayında izleyiciyle buluşacak.
 
Yapımcılığını NTC Medya Mehmet Yiğit Alp’in üstlendiği, proje tasarımı, senaryo ve yönetmen koltuğunda Selçuk Aydemir ’in bulunduğu dizinin başrollerini Ahmet Kural, Murat Cemcir, Seda Bakan , Rıza Akın , Ayşe Kökçü , Şinasi Yurtsever , Ali İhsan varol, İpek Yaylacıoğlu , Berfu Öngören , Korhan Herduran , Nazlı Tosunoğlu , Sadık Gürbüz , Fulden Akyürek paylaşıyor. 
 
Onlar sıradan tesisatçı değiller...
 

Dizide Ahmet Kural (Metin) ve Murat Cemcir(Ali)   su tesisatçısı, Seda Bakan ise   evin geçimini sağlayan akıllı küçük kardeş (Feyyza) karakterine can veriyor. 
 
Mahalle duygusunun yoğun olarak hissedileceği dizide mucit kardeşler Metin ve Ali’nin dünyaya barış ve mutluluk getirecek bir icada imza atmalarıyla hayatları değişecek. 
 
Senaryosunu Selçuk Aydemir, Çağlar Yurt , Onay Durgun,  Murat & Emrah Kaman Kardeşler'in kaleme aldığı dizinin konusu ise şöyle;
 
Metin, Ali, Feyyza orta halli bir mahallede büyümüş aynı evde aileleri ile yaşamak zorunda olan üç kardeştir. Koyu Beşiktaşlı emekli mühendis Tahsin, efsane üçlüyü hayatının sonuna kadar yaşatmak için üç çocuk yapıp Metin, Ali ve   Feyyaz isimlerini koymaya yeltenir. Üçüncü çocuk kız olunca adı Feyyza olur… Tahsin her yaz Metin ve Ali'yi 'Okumazsan kolunda bir altın bileziğin olsun' gizli tehdidiyle su tesisatçısında çırak olarak çalıştırır, iyi kötü de para kazanınca okumayıp hakikaten tesisatçılık yapmaya başlarlar.

Yazları bir yere çırak vermediği tek çocuğu Feyyza ise okur ve şu an evin temel geçim kaynağıdır. Metin ve Ali eve zerre para getirmezler ama 'Dünya'ya barış ve mutluluk getirecek' diye iddia ettikleri bir icada imza atarlar. Kimsenin ciddiye almadığı icadın zamanla gerçekten çalıştığını göstermeleriyle, tüm dengeler değişir.