Khaleesi'nin büyük isyanı!

Game of Thrones'ün yıldızı Emilia Clarke çekimlerde yaşadıklarına isyan etti.


Game of Thrones dizisinde Daenerys Targaryen karakterini canlandıran Emilia Clarke , çekimler sırasında erkek oyunculara ayrıcalıklı davranıldığını ifade etti.

Tüm dünyada izlenme rekorları kıran Game of Thrones’un 8. sezonunun sona ermesinin ardından dinmeyen tartışmalara bir yenisi daha eklendi.

Dizide Daenerys Targaryen karakterini canlandıran Emilia Clarke, çekimler sırasında erkek oyunculara ayrıcalıklı davranıldığını söyledi. Clarke, çıplak sahnelerde baskı hissettiğini ve zorlu çekim koşullarına dair düşüncelerini açıkladı.

Clarke şu ifadeleri kullandı: Gece nöbetindeki adamlar, Jon Snow, hep tüylü kürkler giyiyordu. Sıcakta çekim yaparken, üzerlerinde bu kostümler varken, kostümlerine iliştirilmiş pompa sayesinde küçük jeneratörleri vardı. Bunu borulara soğuk su pompalamak ve soğutmak için kullanıyorlardı bu yüzden altlarında tuhaf bir soğutma sistemi vardı. Kadınlara böyle bir olanak tanınmamıştı. Alabildiğim tek şey peruğumun arkasının kaldırılmasıydı.'

Clarke geçtiğimiz aralık ayında yaptığı bir diğer açıklamada çıplak sahnelerde yer alması için kendisine baskı yaptıklarını ve bazı korkutucu çıplak sahnelerinden önce ağladığını ifade etmişti.

Güzel oyuncu aynı röportajda, çıplak sahnelerde yer almak istemediğini söylemesine rağmen dizinin yapımcılık ekibi tarafından bu sahnelere zorlandığını, 'Hayranları hayal kırıklığına uğratırsın' gibi yanıtlarla karşılaştığını anlattı.