Kit Harington tiyatroda ortalığı karıştırdı

Kit Harington’ın Londra’da oynadığı Doctor Faustus oyunu olay oldu.


Game of Thrones dizisinin sevilen karakteri Jon Snow’u canlandıran aktör Kit Harington  bir süredir Londra’da Duke of York tiyatrosunda Doctor Faustus oyununda başrol oynuyor. Ünlü aktörün hayranları tiyatroya akın ederken, bu durumdan şikayetçi olanlar da oldu.

Oyunu izlemeye giden ünlü tiyatro prodüktörü Richard Jordan  seyirciyi saygısız ve görgüsüz olmakla suçladı. Dizi izler gibi tiyatro izlenemeyeceğini savunan ödüllü tiyatro prodüktörü Richard Jordan The Stage gazetesine yazdığı eleştiride Kit Harington'ın izleyicilerini yerden yere vurdu. ‘Bir çift McDonalds’tan tavuk getirmiş, bir diğeri bir paket cips. İnsanların ne yediğini dinlemekten sahnede konuşulanları duyamıyorsunuz. TV izleyicisi tiyatro oyununa gelirse böyle olur. Bu insanlar oyun sırasında konuşmaktan, gürültülü yemek yemekten ve telefonlarına cevap vermekten hiç çekinmiyorlar.’  dedi.

Yakışıklı oyuncu Kit Harington ise seyircisine sahip çıktı ve onları şu sözlerle savundu. ‘Tiyatroya sanatını yaşatmak istiyorsak yeni jenerasyona alışmamız gerek. Ben seyircimde herhangi bir saygısızlık ya da aşağılama görmedim. 10 hafta boyunca bu oyun sırasında sadece tek bir kez bir telefonun çaldığını işittim mesela. Fotoğraf çektirmek istemelri gayet doğal. İzleyicimiz son derece coşkulu, enerjik ve duyarlı. Sahnede beni harika bir şekilde destekliyorlar.’