Kız Kardeşler'den fragman ve afiş geldi!

Emin Alper'in bol ödüllü filmi Kız Kardeşler'den afiş ve fragman geldi.


Tepenin Ardı filmiyle birçok ödül kazanan başarılı yönetmen Emin Alper 'in yeni filmi Kız Kardeşler'den fragman ve afiş paylaşıldı.

Dünya prömiyerini ise bu yılın başında Berlin Film Festivali ve Türkiye prömiyerini Nisan ayında İstanbul Film Festivali'nde gerçekleştiren Kız Kardeşler, İstanbul'da En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu (Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel , Helin Kandemir ) , En İyi Müzik ve FIPRESCI ödüllerine layık görülürken; Saraybosna Film Festivali'nden ise en İyi Yönetmen ödülü dahil iki ödül kazanmıştı.

Yönetmenliğini ve senaryosunu Emin Alper'in üstlendiği filmin başrollerini Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Kayhan Açıkgöz , Müfit Kayacan ve Kubilay Tunçer gibi isimler paylaşırken müziklerini ise Giorgos Papaioannou ve Nikos Papaioannou yapıyor.

Reyhan, Nurhan ve Havva küçük yaşta öksüz kalan üç kız kardeştir. Annelerinin ölümünün ardından kardeşler, kasabaya farklı ailelerin yanına besleme olarak gönderilir. Birbirlerinden ayrılmak zorunda kalan kardeşler, yeni yaşamlarına uyum sağlamakta epey zorlanır. Kızlar, yanlarında kaldıkları ailelerin yanında tutunamayınca, baba ocağına geri gönderilir. Aradan geçen yılların ardından köylerine dönen kardeşler, yeniden bir araya geldiklerinde kaçtıkları gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır.

Kız Kardeşler sinemaseverlere 13 Eylül'de merhaba diyecek.