Kong: Kafatası Adası 10 Mart'ta sinemalarda

Efsanevi 'Kong' hikayesi yeni bir macerayla geri döndü.


“Godzilla”nın yapımcıları;Warner Bros. Pictures , Legendary Pictures ve Tencent Pictures ortak yapımı “Kong: Kafatası Adası”yla tüm zamanların en güçlü canavar efsanelerinden birinin kökenlerini yeniden hayal ediyorlar. 

Yönetmen Jordan Vogt-Roberts (“The Kings of Summer”) imzalı bu sürükleyici ve özgün macera filmi;Pasifik Okyanusu’nda yer alan, güzel olduğu kadar tehlikeli, efsanevi bir ıssız adayı keşfetmek için bir araya gelmiş bilim insanları, askerler ve maceraperestlerden oluşan bir grup insanın hikayesini konu alıyor. Bildikleri her şeyden kopan bu ekip, güçlü Kong’un alanına girdiklerinde insan ile doğa arasındaki nihai mücadelenin fitilini ateşlerler. Keşif görevleri hayatta kalma savaşına dönüşürken, insanoğlunun ait olmadığı bu ilkel cennetten kaçmaya çalışırlar.

“Kong: Kafatası Adası”nın başrollerini Tom Hiddleston (“The Avengers”, “Thor: The Dark World”) , Oscar adayı Samuel L. Jackson (“Pulp Fiction”, “Avengers: Age of Ultron”) , John Goodman (“Transformers: Age of Extinction”, “Argo”) , Oscar ödüllü Brie Larson (“Room”, “Trainwreck”) , Jing Tian (“Police Story: Lockdown”) , Toby Kebbell (“Dawn of the Planet of the Apes”) , John Ortiz (“Steve Jobs ”) , Corey Hawkins (“Straight Outta Compton”) , Jason Mitchell (“Straight Outta Compton”) , Shea Whigham (“The Wolf of Wall Street”) , Thomas Mann (“Me and Earl and the Dying Girl”) , Terry Notary (“Dawn of the Planet of the Apes”) ve Oscar adayı John C. Reilly (“Chicago”, “Guardians of the Galaxy”) paylaşıyorlar. 

Yönetmen Jordan Vogt-Roberts, oyuncu kadrosu ve çekim ekibi izleyicilerin kendilerini tam anlamıyla gizemli Kafatası Adası’ndaymış gibi hissedebilmeleri için altı ay boyunca üç ayrı kıtada çekim yaptılar. Bu süre zarfında Oahu-Hawaii, Gold Coast-Avustralya ve son olarak da Vietnam’da bazıları daha önce sinemada hiç görülmemiş çeşitli mekanlarda olağanüstü doğa parçaları görüntülediler.