Korkunç palyaçolar film tanıtımı değilmiş

Korkunç palyaço akımı hızla yayılıyor..ABD ve İngiltere'de palyaço kıyafeti giyinip, beklenmedik yerlerde çıkan ve toplumda panik ve korkuya yol açan şahıslarla ilgili polise ihbar yağıyor.

Palyaço kostümü giyip ürkütücü yüz makyajı yaparak beklenmedik yerlerden çıkıyor ve insanları korkutuyorlar. ABD ve İngiltere'de polise 'korkunç palyaço' ihbarları yağıyor. Polis, sosyal medyadan yayılan bu yeni 'akım'a katılanları ceza alabilecekleri konusunda uyarıyor. Palyaço kılığına girerek insanları korkutma olayları ilk olarak ABD'de başladı.

Sosyal medyada yayılıyor

İlk başta Stephen King 'in 'It (O) ' romanının 2017'de vizyona girmesi beklenen yeni sinema uyarlamasının gizli bir reklamı olduğunu düşünenler olmuştu. Ama akım, bir gizli reklamın olabileceğinden daha hızlı ve daha geniş bir alana yayıldı. Sosyal medyada geceleri yol kenarlarında ya da ormanlık alanlarda aniden beliren palyaço görüntüleri yayılıyor.

Okullara tehdit mesajı gönderdi

Bazılarının elinde sopa gibi 'silahlar' taşıdığı, soygun ya da başka suçlara karışan palyaçolar olduğu belirtiliyor. Hatta ABD'de işi daha da ileriye götüren 'korkunç palyaçolar' bazı okullara sosyal medyadan üzerinden 'öğrencileri kaçırma' tehdidi gönderdi. Kanada, Fransa ve Avustralya'da da polise benzer şikâyetler geldi.

Yeni korkutma akımına profesyonel palyaçolar tepkili. Dünya Palyaçolar Birliği üyesi Palyaço Andy, bu olayların palyaçoların imajını ve sektörü kötü etkilediğini, bu tarz olayların özellikle ABD'de 31 Ekim'de kutlanan Cadılar Bayramı'na yakın günlerde arttığını belirtti.