Kösem Sultan'ı Bensu Soral oynayacak

Tim’s Production’ın son seçimi Bensu Soral Kösem Sultan’da başrol oynamaya hak kazandı.Kösem Sultan rolü için Bensu Soral seçildi. Daha önce Beren Saat , Tuba Büyüküstün gibi isimlerin Kösem Sultan rolü için adaylığı konuşuluyordu. 

Dizinin aylardır Türkiye ve yurtdışını kapsayan cast çalışması sona erdi. İlk sezonda Kösem Sultan’ın 16 – 20 yaş halinin anlatılacağı dizide 23 yaşındaki Bensu Soral başrol oynayacak.

Star TV’de ekrana gelecek olan Kösem Sultan’da daha önce Beren Saat ve Tuba Büyüküstün gibi oyuncuların ismi geçmişti. Sibel Kekilli ’yle de görüşen yapım şirketi Tim’s Production ilk sezonun önemli karakteri Kösem Sultan’ın annesi Safiye Sultan için de çalışmalarına devam ediyor.kösem sultan

Bensu Soral kimdir?

1991 Bursa doğumlu olan güzel oyuncu TRT1'de yayınlanan Yol Ayrımı dizisi ile kendini tanıttı. Ayrıca Vicdan ve Boynu Bükükler dizisinde de gördüğümüz Bensu Soral ekranların sevilen yüzü oldu.

Bensu Soral Murat Dalkılıç ’ın ‘Kader’ isimli şarkısının klibinde de yer almıştır.

Bensu Soral Küçük Kadınlar dizisi ile tanıdığımız sevilen oyuncu Hande Soral ’in de kızkardeşidir. Ablası gibi Bensu Soral de kamera karşısında yer almaktan çok mutlu.