Kral Şakir vizyona hazır!

Animasyon filmi Kral Şakir 'Korsanlar Diyarı' vizyon için hazır.


Çocuk kanalı Cartoon Network'te yayınlanmaya başladığı 2016 yılından bu yana ilgiyle izlenen Kral Şakir'in ikinci beyaz perde filmi Kral Şakir 'Korsanlar Diyarı' vizyona hazır.

Usta animatörler Haluk Can Dizdaroğlu ve Berk Tokay 'ın yönetmenliğini üstlendiği Kral Şakir 'Korsanlar Diyarı'nın senaryosunu da Haluk Can Dizdaroğlu kaleme alıyor. Sadece miniklerin değil tüm yaş gruplarının da ilgisini çekecek ve 4 Ekim Cuma günü vizyona girecek olan film, Kral Şakir ve arkadaşlarının maceralarını bir kez daha sinemalara taşımış olacak.

Bir aslan ailesinin çocuğu olan Kral Şakir'in maceralarının konu edildiği çizgi dizide Şakir'in babası aslan, annesi ise bir sıçandır. Çizgi dizide bir fil olan Necati, kedi olan Canan, Şakir'in dedesi kaplumbağa Peyami, zeki bir bilim insanı olan Bilimadamı Mirket, bir evsiz olan Uyuz Tanju gibi karakterlere yer veriliyor.

Filmin seslendirme kadrosunda ise Atilla Şendil , Levent Ünsal , Mustafa Oral , Didem Atlıhan , Sema Kahriman , Hakan Akın ve Onur Akgülgil gibi isimler bulunuyor.

Zorlu macera devam ediyor

Kral Şakir “Korsanlar Diyarı”, şehre yaklaşmak üzere olan tarih öncesine ait yaratığı durdurmak için zorlu bir maceraya atılan Şakir ve ailesinin hikayesini konu ediyor. Şehir büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır. Okyanusun en derin yerinden çıkan, tarih öncesine ait dev bir yaratık, şehre gelmek üzeredir. Yaratığı durdurabilecek tek şey ise, altın bir savaş topudur. Yaratık şehre ulaşmadan önce onu etkisiz hale getirmek isteyen Şakir ve ailesi, savaş topunu bulmak için yola koyulur. Ancak yolda işler pek de planlandığı gibi gitmeyince, Şakir ve ailesi kendilerini Bermuda Şeytan Üçgeni’ndeki gizemli bir kürenin içinde bulur. Bu gizemli bölge, daha önce onların görmediği bir evrene aittir. Korsanların kol gezdiği, canavarların yaşadığı fantastik bir evrene adım atan Şakir ve ailesi, karşılarına çıkan engelleri aşıp, tarih öncesine ait dev yaratığı durdurabilmek için altın savaş topunu bulmayı başarabilecek midir?

Kral Şakir 'Korsanlar Diyarı', 4 Ekim Cuma günü sinemalarda olacak.