Kral tahta oturdu!

Aslan Kral yaklaşık 140 bin seyirciyle gişeye birinci sıradan giriş yaptı.


19-21 Haziran hafta sonu gişe raporu açıklandı.

Buna göre bu hafta sonu vizyona giren Aslan Kral / The Lion King, yaklaşık 139 bin seyirciyle Box Office Türkiye'nin yeni lideri oldu.

Jon Favreau 'nun yönetmenliğini üstlendiği, ünlü animasyon filminin live action yeniden çevrimi The Lion King, açılış hafta sonunda 139.456 seyirci tarafından izlendi ve ABD'de olduğu gibi Box Office Türkiye'ye de birinci sıradan giriş yaptı.

Marvel Sinematik Evreni'nin en taze filmi Örümcek-Adam: Evden Uzakta / Spider-Man: Far From Home, gösterimdeki üçüncü hafta sonunda 64.052 seyirci tarafından izlendi ve listenin ikinci sırasında yer aldı. Film toplamda ise şu ana kadar 722.771 seyirci tarafından izlendi.

Vizyondaki beşinci hafta sonunu geride bırakan Oyuncak Hikayesi 4 / Toy Story 4, 28.972 seyirciyle Box Office Türkiye hafta sonu listesinin üçüncü sırasında yer alırken, Ölümcül Sular / Crawl 15.545 seyirciyle kendine dördüncü basamakta yer buldu. 11.600 seyirci tarafından izlenen Annabelle 3 ise listenin beşinci sırasında yer alan yapım oldu. (Kaynak: boxofficeturkiye.com)