Kuruluş Osman'ın yapımcısından yeni film!

Bozdağ Yapım imzalı Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı'ndan ilk fragman geldi.


Diriliş Ertuğrul, Mehmetçik Kutulamare ve Kuruluş Osman gibi birçok sevilen dizilere imza atan Mehmet Bozdağ ’ın yapımcı ve senaristliğini üstlendiği Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı, izleyici tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor. Filmin gösterime gireceği tarih yaklaşırken büyük ses getirmesi beklenen filmden ilk fragman da görücüye çıktı.

Yönetmen koltuğuna Kamil Aydın ’ın oturduğu, senaryosunu Bozdağ’ın yanı sıra Atilla Engi̇n’in kaleme aldığı filmde, Emre Kıvılcım , Levent Özdilek ve Ece Çeşmi̇oğlu başrolleri paylaşıyor. Aksiyon türündeki filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Ebru Özkan , Serdar Gökhan , Seray Kaya , Ogün Kaptanoğlu , Cemal Hüner, Funda İlhan , Selda Alkor , Eren Vurdem , Sezgin Erdemir , Atilla Güzel, Tolga Akkaya ve Oğuzhan Yarımay yer alıyor.

9 ay savaş eğitimi aldılar

Hazırlık aşamasının ancak bir yılda tamamlandığı filmde oyuncular 9 ay, ‘Cengiz Han’, ’47 Ronin’, ‘Conan’ ve ‘Cehennem Melekleri 2’ gibi dünyaca ünlü filmlerde ve ‘Marco Polo’ dizisinde görev alan koreografi ekibi Nomad’dan aksiyon, at binme, kılıç ve yay kullanma eğitimlerinin yanı sıra askeri eğitim ve akademisyenlerden dönemin sosyal yaşantısına dair öğrenim gördü.

Yaklaşık 50 bin metrekarelik bir alana inşa edilen filmin seti için 15. yüzyılın mekanları ve yaşamı, uzmanların gözetiminde yeniden hazırlandı.

Yeniden Akıncı ruhu!

‘Türkler Geliyor, Adaletin Kılıcı’, İstanbul’un fethinin ardından hedefini Roma olarak belirleyen Fatih Sultan Mehmet’in Avrupa’daki kararlı ilerleyişini, Sultan'a ölümüne bağlı en seçkin savaşçı birlikleri olan Akıncılar'ın hikâyeleri üzerinden ele alıyor. Dünyanın gördüğü en barbar krallardan biri olan ve tarihte Bogomil (Boşnak) katliamını başlatan Sırp Kralı olarak geçen Lazar, Osmanlılara karşı Katolik dünyası ve Papa’yla ittifaka girince Fatih’in Akıncıları Lazar’ın planlarını bozmak için harekete geçerler... Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda gücünü kılıçtan değil Hak’tan alan; zorbalığa karşı adalet, köleliğe karşı hürriyetin adı olan Akıncıların hikâyesini anlatan Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı’ filmi unuttuğumuz büyük cihan hakimiyeti ruhuna tanıklık yapmak için yola çıkan iddialı bir film.

Aynı anda 21 ülkede vizyonda

17 Ocak günü Türkiye’nin yanı sıra aynı anda ABD, Kanada, Şili, Meksika, Avustralya, Japonya, Güney Kore, İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda, İtalya, Rusya, Güney Afrika, Hindistan, Endonezya, Malezya, Katar, Şili, Azerbaycan ve Kazakistan gibi dünyanın farklı ülkelerinde gösterime girecek.