Lost'un Yönetmeni Bobby Roth, Seka Film Platosu'nda

Bobby Roth, 'Filinta' için özel sahneler çekmek üzere geldi.İzmit'te, kapatılan Seka Kağıt Fabrikası içindeki eski binalar değerlendirilerek oluşturulan  SEKA Film Platosu bugün dünyaca ünlü yönetmen Bobby Roth 'u ağırladı.  Burada çekimleri devam eden ve Kasım ayında da  TRT'de yayınlanmaya başlayacak  Osmanlı dönemi polisiye dizisi 'Filinta'  için özel sahneler çekmek üzere  gelen  Bobby Roth ve dizi oyuncuları diziyi tanıttı. Bobby Roth, Filinta adlı Osmanlı polisiye dizisinin  dünyada insanların ilgisini çekeceğini ve  Türkiye'nin de tanınmasını arttıracağını söyledi. 

Dizinin tanıtım toplantısına Roth'un yanı sıra  Altuğ Küçük  ve dizinin oyuncuları  Serhat TutumluerMehmet Özgür, Onur TunaNaz Elmas, Damla AslanalpKayra ŞenocakYosi MizrahiKamil Güler, Reshad Strik , Kemal  Zeydan, Serhan Ernak , Hakan Yufkacıgil ve Ceren Yılmaz katıldı. 

'Çin'den  Sonra  Gördüğüm  En  Büyük  Plato'

Lost'un yönetmeni Bobby Rooth projeyi  çok beğendiğini  belirterek, 'Projeden dolayı çok heyecanlıyım.  Uzun soluklu bir dizi olacağa benziyor.  Kocaeli'nin tanıtımında, kültür sanatının ön plana çıkmasında önemli bir çalışma olacak.  Kocaeli  film platosu  Çin'den sonra gördüğüm en büyük plato' dedi.

Kasım ayında  TRT  ekranlarında yayınlanacak olan Es Film ve Herşey Film'in yapımcılığını,  Kudret Sabancı'nın yönetmenliğini yaptığı 'Filinta' dizisinde,  Kocaeli'nden de bin 364 figüran yer alacak. Filinta dizisinin birkaç bölümünü  Lost'un yönetmeni Bobby Roth çekecek. İlerleyen yıllarda yabancı ve yerli filmlerin çekimleri için de Seka Park film platosu dünyaya açılacak.