Mahsun'dan Oscar'lık hareket!

Mahsun Kırmızıgül yeni filminde 147 Down sendromlu çocuğa kucak açtı.


Mahsun Kırmızıgül yeni filmi Mucize 2 Aşk filminde alkış toplayan bir harekete imza attı. Kırmızıgül, merakla beklenen filminde 147 Down sendromlu çocuğa filmde rol verdi.

Beyaz Melek, Güneşi Gördüm, Vezir Parmağı ve Mucize filmlerini beyaz perdeye taşıyan oyuncu ve yönetmen Mahsun Kırmızıgül'ün yeni filmi 'Mucize 2 Aşk' filmi için geri sayım başladı.

Engellilere ve fedakar öğretmenlere adandı

Vezir Parmağı filminde gişelerde istediğini elde edemeyen ve sinemaya bir süre ara veren Kırmızıgül, 'Mucize 2 Aşk' filmi için sıkı hazırlık yaptı. Kırmızıgül'ün yazıp yönettiği ve oynadığı son film, adeta sosyal sorumluluk projesine döndü. Mert Turak , Biran Damla Yılmaz , Fikret Kuşkan , Erdal Özyağcılar ve Şenay Gürler 'in oynadığı film, engellilere ve öğretmenlere adandı.

147 Down sendromlu çocuğa rol verdi

147 Down sendromlu çocuğa filmde rol veren Mahsun Kırmızıgül, çocuklar sayesinde setin eğlenceli bir ortama dönüştüğünü söyledi.

Türkiye'nin her bölgesinden Sivil Toplum Kuruluşları'yla görüştüklerini söyleyen yönetmen, 'En sonunda Ulusal Down Sendromu Derneği'ne ulaştık. Film için kapılarını çaldığımızda, yöneticiler ve aileler canla başla yanımızda oldular. Bütün oyuncularımız, onların sayesinde güzel vakit geçirdi ve çok mutlu oldular.' diye konuştu.

'Mucize 2 Aşk' filminin konusu

Doğunun bir dağ köyünde yaşayan engelli Aziz ile görücü usulü evlenen Mızgin'in dramını ve yaşama tutunma hikayesini ele alan filmin konusu yürek yakıyor. Mızgin ile Aziz, ailelerine haber vermeden yaşadıkları köyü terk edip bilmedikleri bir dünyaya, batıya doğru yolculuğa çıkıyor. Kötülerin ve ön yargılı insanların her yerde var olduğu dünyada sevgi ve bağlılıkla ayakta kalmaya çabalayan Aziz ve Mızgin, hayata tutunmayı, çalışmayı ve dostluğun önemini öğreniyor. Mızgin'in Aziz'e olan aşkı ve bağlılığı izleyenlere duygu dolu anlar yaşatacak gibi.

Mucize 2 Aşk 6 Aralık'ta sinemalarda olacak.