Mahsun Kırmızıgül hamal oldu!

Mahsun Kırmızıgül, yeni filminin çekimlerini tamamladı.


Mahsun Kırmızıgül , yeni filminde, Osmanlı İmparatorluğu döneminde ‘insani eşek’ olarak adlandırılan hamalların savaşa girişini anlatıyor.

Üç yıllık suskunluğunu ‘Vezir Parmağı’yla bozan Mahsun Kırmızıgül’ün senaryosunu yazıp, yönetmenliğini üstlendiği, aynı zamanda rol aldığı filmin çekimleri tamamlandı. 27 Ocak’ta vizyona girecek olan proje, İstanbul, Kapadokya, İzmit, Kayseri ve Aksaray’da çekildi.  64 kişilik ana oyuncunun yer aldığı filmde, Gülben Ergen , Ece Uslu, Ali Sürmeli , Talat Bulut , Yasemin Yalçın , Meral Çetinkaya ve Defne Yanlız gibi  isimler rol alıyor. 

Osmanlı İmparatorluğu döneminde geçen ‘Vezir Parmağı’nda, beş bölgeden seçilen, farklı kültür ve coğrafyaya ait ‘insani eşek’ olarak adlandırılan yük taşıyıcısı hamalların savaşa giriş öyküsü anlatılıyor. Komedi dozu yüksek film için sakallarını uzatan sanatçının, toplumsal olaylara duyarlılığı da dramatik bir bakış açısıyla beyazperdeye aktarılıyor. Kırmızıgül, Emrah Yücel’in tasarladığı afiş fotoğrafları için ‘Uğurum’ dediği Tuz Gölü’nü tercih etti.