'Mahsusa' filminin çekimleri tamamlandı!

Teşkîlât-ı Mahsûsa’nın konu edildiği 'Mahsusa' filminde çekimler bitti.


Fransız sefirin kızı Clarette ile Osmanlı ajanı Ali Reşat'ın aşklarının beyaz perdede hayat bulduğu ve Osmanlı'nın gizli teşkilatı olan Teşkîlât-ı Mahsûsa’nın konu edildiği 'Mahsusa' filminin çekimleri tamamlandı.

Gerçek tarihten esinlenilerek senaryoya uyarlanan ve UNC Film yapımcılığında çekilen filmin senaristliğini ve yönetmenliğini Mehmet Çetin üstleniyor.

Osmanlı gizli servisi Mahsusa’nın ajanı Ali Reşat karakterini ünlü oyuncu Gökhan Keser 'in oynadığı filmde Fransız Clarette’ye ise güzel oyuncu Gizem Karaca hayat veriyor. Filmin diğer rollerinde Yıldız Kültür , Mazlum Kiper , Ayçin İnci , Ayça İnci , Halil İbrahim Kalaycıoğlu , Yaşar Kulak, Gürol Tonbul , Burak Demir , Levent Sülün ve Oğuz Yağcı yer alıyorlar.

“Çanakkale savaşında gönüllü asker olan, 14 yaşındaki Ali Reşat cepheye katılır ve bombacı olur. Ali Reşat’ın namı, İngiliz ve Avustralya gazetelerine manşet olur. Bu namından sonra Osmanlı gizli servisi Teşkilat-ı Mahsusa’nın dikkatini çeker ve teşkilatın önemli kadın ajanlarından Mebruke Hanım’ın önermesiyle teşkilata katılır. Fransızların elinde olan mühürlü kriptoyu gizlice almak üzere Şam’a gönderilir. Bu sırada, Fransız elçinin kızı Clarette ile tanışır. Önceleri görev amacıyla kurduğu yakınlaşma zamanla güçlü bir aşka dönüşür. Bu aşkın gölgesinde kalan kriptonun gizemi, günümüze kadar gelir. Bu sırada bu aşkı konu alan genç bir yazar Oya, bu aşkı romanlaştırdığı sıralarda, bu mührün gizli kalmış karanlık yüzünü gün yüzüne çıkarır. Bu durum, onun tehlikeli bir serüvenin içine girmesine neden olur.”

Çekimleri tamamlanan ve post-prodüksiyon aşamasında olan Mahsusa'nın 2020 yılı içerisinde vizyonda olması bekleniyor.