Marvel'den bir efsane daha!

'Captain Marvel' filminin çekimleri Los Angeles'ta başladı.


Marvel Stüdyoları en yeni filmi “Captain Marvel' için Los Angeles, Kaliforniya'da çekimlere başladı. Prodüksiyon çalışmaları aynı zamanda filmin prodüksiyon merkezi olan Los Angeles ve çevresinde devam ediyor. Ayrıca Fresno, Kaliforniya ve yanı sıra Louisiana, Baton Rouge ve New Orleans'da da çekimler yapılacak.

Film, dünya iki uzaylı ırkın galaktik savaşının ortasındayken Carol Danvers'ın evrenin en büyük kahramanlarından biri haline gelmesini konu alıyor. 1990'lı yıllarda geçen “Captain Marvel” daha önce Marvel Sinematik Evreni tarihinde görülmemiş yepyeni bir macera.

Marvel çizgi roman karakterine dayanan “Captain Marvel”  ilk defa 1968 yılında ortaya çıktı, bunları beyazperdede birçok film izledi, bunlar sırasıyla Iron Man, The Incredible Hulk, Iron Man 2, Thor, Captain America: The First Avenger, Marvel’dan The Avengers, Iron Man 3, Thor: The Dark World, Captain America: The Winter Soldier, Guardians of the Galaxy, Avengers: Age of Ultron, Ant-Man, Captain America: Civil War, Doctor Strange, Guardians of the Galaxy Vol. 2, Spider-Man: Homecoming, Thor: Ragnarok ve son olarak Black Panther.

8 Mart 2019 tarihinde gösterime girmesi planlanan, Marvel Stüdyoları’ndan “Captain Marvel” filmi, Mississippi Grind ve Half Nelson gibi çalışmalara imza atan yazar/yönetmen ekibi Anna Boden ve Ryan Fleck tarafından yönetiliyor. Senaryoyu yıldızlardan oluşan bir kadrosu yazdı, aralarında Meg LeFauve , Nicole Perlman , Geneva Robertson-Dworet , Liz Flahive & Carly Mensch ve Anna Boden & Ryan Fleck var.

Filmin oyuncuları arasında Oscar ödüllü Brie Larson , Samuel L. Jackson , Ben Mendelsohn , Djimon Hounsou , Lee Pace, Lashana Lynch , Gemma Chan , Algenis Perez Soto , Rune Temte , McKenna Grace, Clark Gregg ve Jude Law var.

Marvel Stüdyoları’ndan “Captain Marvel” filminin yapımcılığını Kevin Feige üstleniyor. Louis D’Esposito, Victoria Alonso , Jonathan Schwartz , Patty Whitcher ve Stan Lee başyapımcılar, ayrıca Lars Winther ortak yapımcı/yardımcı yönetmen ve David Grant ortak yapımcı olarak görev alacak.

Yönetmen Anna Boden ve Ryan Fleck’in yaratıcı ekibinde birçok başarılı isim var. Bunlar arasında görüntü yönetmeni Ben Davis , Oscar adaylığı bulunan yapım tasarımcısı Andy Nicholson , kostüm tasarımcısı Sanja Hays, kurgucular Elliot Graham ve Debbie Berman, görsel efekt uzmanı -iki defa Oscar adayı olan- Christopher Townsend, dublör koordinatörü Jim Churchman ve altı defa Oscar adayı olan özel efekt uzmanı Dan Sudick.