Marvel'ın Kapadokya çıkarması!

Marvel Sinematik Evreni'nin yeni filminin Kapadokya çekimleri tamamlandı.


Türkiye'nin ve dünyanın en önemli turizm merkezlerinden bir olan Kapadokya, yerli film ve dizi sektörünün ardından şimdi de Hollywood sinemasına ev sahipliği yapıyor.

Başrolünü Jason Statham 'ın oynadığı yönetmenliğini Guy Ritchie 'nin yaptığı Five Eyes'ın çekimleri Antalya'da devam ederken çizgi romanları ve süper kahramanları sinemaya aktarması ile ünlü yapım şirketi Marvel da son filmi Ant-Man and the Wasp: Quantumania için Kapadokya'ya çıkarma yaptı. 10 gün boyunca Kapadokya'nın farklı noktalarında çekimler gerçekleştiren ekip, ABD'ye geri döndü.

Marvel'ın son filmi Ant-Man and the Wasp: Quantumania'nın Kapadokya'daki çekimleri tamamlanırken, Marvel ve Ant-Man hayranları forum ve sosyal medyada Kapadokya'yı konuşmaya başladı bile. Filmin yayımlanması ile birlikte Marvel ve Ant-Man hayranlarının Kapadokya'yı keşfetmeye geleceği tahmin ediliyor.

Marvel aleminin sevilen süper kahramanlarından biri olan Ant-Man’in üçüncü devam halkası olan yapımın yönetmen koltuğunda bir kez daha Peyton Reed oturuyor olacak.

Filmin başrollerinde ise Evangeline Lilly , Michelle Pfeiffer , Paul Rudd , Michael Douglas ve Jonathan Majors yer alırken filmin oyuncu kadrosuna Kathryn Newton dahil oldu. Newton, filmde Paul Rudd’un canlandırdığı Scott Lang’in kızı Cassie Lang’a hayat verecek. Yeni filmin kötüsü Kang The Conquerer’u ise Jonathan Majors canlandıracak.

Senaryosunu Rick and Morty filminden tanıdığımız Jeff Loveness’ın kaleme alacağı filmin vizyon tarihi henüz resmi olarak açıklanmasa da 2022 yılı içerisnde vizyonda olacağı tahmin ediliyor.