“Mary Poppins Dönüyor” filminden ilk kare yayınlandı

Altın Küre sahibi Emily Blunt başrolde yer alıyor.


Geçtiğimiz günlerde çekimlerine başlanan Disney’den “Mary Poppins Dönüyor” filmine ait ilk fotoğraf karesi yayınlandı. Filmin başrol oyuncusu Altın Küre sahibi Emily Blunt (“Trendeki Kız,” Sihirli Orman”)  Marry Poppins rolünde ilk kareye yansıdı. Kadroda Emily Blunt yanı sıra Emmy, Grammy ve Tony Ödülü sahibi Lin-Manuel Miranda (“Hamilton,” “Moana”) yer alırken yapımcılığını ve yönetmenliğini Oscar adaylığı, Emmy ve DGA Ödülü sahibi Rob Marshall (“Sihirli Orman,” “Chicago”) üstleniyor.

Filmde aynı zamanda Ben Whishaw (“Spectre”) , Emily Mortimer (“Hugo”) ve Julie Walters (“Harry Potter” filmleri) ile Colin Firth (“Zoraki Kral”) ve Meryl Streep (“Florence Foster Jenkins”) yer alıyor. Buna ek olarak Dick Van Dyke , William Weatherall Wilkins (Firth) tarafından işletilen Fidelity Fiduciary Bankasının başkanlığını yapan Mr. Dawes Jr.’ı canlandırıyor.

 “Mary Poppins Dönüyor” filminde üç yeni Banks çocuğu tanıtılıyor, oynayanlar ise Pixie Davies (“Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocuklar”) , Nathanael Saleh (“Game of Thrones”) ve ekibe yeni katılan Joel Dawson .
 
“Mary Poppins Dönüyor” filmi 1930’larda Londra’nın Büyük Buhran döneminde (Orijinal romanların yazıldığı dönemde) geçiyor ve PL Travers’ın diğer yedi kitabındaki mal zenginliğinden çıkıyor. Hikâyede Michael (Whishaw) ve Jane (Mortimer) artık büyümüşlerdir, Michael, üç çocuğu ve kâhyaları Ellen’la (Walters) birlikte Cherry Tree Lane’de yaşamaktadırlar. Michael kişisel bir kayıp yaşadıktan sonra esrarengiz dadı Mary Poppins (Blunt) tekrar Banks’lerin hayatına girer ve iyimser sokak lambası yakıcısı Jack’le (Miranda) birlikte eşsiz sihir becerilerini kullanarak ailenin hayatlarında eksik olan mutluluk ve merak hissini yeniden keşfetmelerine yardımcı olur. Mary Poppins aynı zamanda çocukları eksantrik kuzeni Topsy (Streep) dahil olmak üzere renkli ve tuhaf karakterlerle tanıştırır.

 PL Travers’ın, 1934 yılında kitabı “Mary Poppins”de dünyayla ciddi dadıyı ilk defa tanıştırmasından sonra Disney hikayeyi ekrana uyarlamış ve 1964 Ağustos ayında yayınlamıştı. Yönetmenliğini Robert Stevenson’ın yaptığı filmin başrolünü Julie Andrews ve Dick Van Dyke paylaşmış;film aynı yıl gişe rekoru kırarken 13 Akademi Ödülüne aday gösterilmiş ve beşini kazanmıştı. Ancak Mary Poppins’in sonraki maceraları PL Travers’ın 1935 ile 1988 yılları arasında çıkardığı yedi kitabında kalmıştı.

 Filmin yapımcılığını Rob Marshall, Emmy Ödülü sahibi ve Altın Küre® adayı John DeLuca (“Chicago”) ve Oscar ile Tony adaylığının yanı sıra Emmy ve Altın Küre sahibi Marc Platt (“Âşıklar Şehri”) paylaşıyor. Oscar adaylığı olan David Magee’den (“Pi’nin Yaşamı”) çıkan senaryo, PL Travers’ın Mary Poppins hikâyelerini temel alırken filmin bütün yeni parçalarını Oscar adaylığı ve Tony ödülü olan Marc Shaiman (“Hairspray”) ve Emmy adaylığı ile Tony ödülü sahibi Scott Wittman (“Hairspray”) yazıyor ve orijinal film müziğini de yine Shaiman besteliyor.
 
Marshall’ın ödüllü yaratıcı ekibi arasında Oscar ödüllü görüntü yönetmeni Dion Beebe , ASC ACS (“Bir Geyşanın Anıları”) :iki defa Oscar ödülü alan yapım tasarımcısı John Myhre (“Bir Geyşanın Anıları,” “Chicago”) :üç defa Oscar ödülü alan kostüm tasarımcısı Sandy Powell (“Genç Victoria,” “Göklerin Hâkimi,” “Âşık Shakespeare”) :Oscar ödülü sahibi saç ve makyaj tasarımcısı Peter Swords King (“Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü”) :Oscar ödüllü set dekoratörü Gordon Sim (“Chicago”) :Oscar ödüllü yapım ses sorumlusu Simon Hayes (“Les Misérables”) :ve Emmy adaylığı olan editör Wyatt Smith (“Doctor Strange,” “Sihirli Orman”) yer alıyor. Filmin koreografisini Marshall ve DeLuca yaparken Joey Pizzi de (“Chicago”) yardımcı koreograf görevini üstleniyor.

Filmin vizyon tarihi 25 Aralık 2018.