Mary Shelley’den altyazılı klip yayınlandı.

Elle Fanning’in canlandırdığı Mary Shelley’nin altyazılı klibi yayınlandı.


Genç kuşak aktrislerden olan Elle Fanning ’in, Frankestein’ın yazarı Mary Shelley ’i canlandırdığı tarihi biyografi Mary Shelley'den Türkçe altyazılı klip yayınlandı.

Dünyaya kült roman Frankenstein'ı armağan eden yazar olarak edebiyat tarihine adını kazıtan Mary Shelley'nin hayat hikayesine ve çağlar boyunca değeri azalmayan, kült kabul edilen bu korku romanının yazım sürecine odaklanan film, çığır açıcı bir kadının adımlarını takip ediyor. Ünlü felsefeci babası ile 18. yüzyıl Londra'sında büyüyen Mary Wollstonecraft Godwin, dünyada kendi izini bırakmaya kararlı bir hayalperesttir. Büyüleyici şair Percy Shelley ile tanışınca bohem ve ihtiraslı bir aşka atılır. Yaşanan tutkulu ve trajik olaylar Mary'yi şekillendirecek ve gotik başyapıtına ilham kaynağı olacaktır. Kadınların geri planda tutulduğu, ev işleriyle ilgilenmeleri ve ötesine karışmamaları gerektiği düşünülen bir çağın ortasındaki edebiyat dehası Mary, duygularını, acılarını ve içsel şeytanlarını, tarihe geçecek bir romana dönüştürecektir..

13 Temmuz 2018'de Türk sinemaseverlerle buluşacak filmin oyuncu kadrosunda Fanning’e Douglas Booth , Maisie Williams , Bel Powley , Stephen Dillane ve Tom Sturridge gibi isimler eşlik ediyor.