Matrix 4 setinden görüntüler sızdırıldı!

17 yıl aradan sonra çıkacak olan serinin yeni filminden ilk görüntüler geldi.


20. yılına giren Matrix serisinin dördüncü filminin çekimleri hızla devam ediyor. San Francisco’da devam eden çekimlerden görseller ve video sızdırıldı. 

En son 2003’te gördüğümüz Neo karakteri de sızdırılan fotoğraflar arasında görülüyor. Fotoğrafta Neo’nun alışılmış deri kıyafeti ve gözlüğü yerine gündelik bir kıyafetle dolaştığı dikkat çekiyor. Görüntüde yer alan diğer ipuçları; Trinity'nin (Carrie-Anne Moss ) orijinal üçlemede Neo'nun (Keanu Reeves ) sahip olduğuna benzer yeni güçleri elde etmiş olabileceğine işaret ediyor. 

Sızdırılan videoda oyuncular bir binadan aşağı atlıyor, havada durup süzülmelerinin ardından Trinity, Neo'nun elini tutuyor ve göğe doğru yükseliyorlar. Matrix'in son serisinde karşımızda farklı güçlere sahip bir Trinity bulabiliriz. 

Lana Wachowski ‘nin yeniden yönetmen ve senarist olarak Matrix serisinde yer alacağı, eski kadrodaki Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss ve Jada Pinkett Smith ‘in de dahil olacağı Matrix 4’ün çekimleri San Francisco’da başladı. Ayrıca kadroya Hintli oyuncu Priyanka Chopra ve Aquaman’in yıldızı Yahya Abdul-Mateen II da katıldı. Kadroya dahil olan oyuncuların rolleri henüz duyurulmadı. 

Warner Bros yapımı Matrix 4 filminin, 18 yıl aradan sonra 21 Mayıs 2021'de gösterime girmesi bekleniyor.