Matrix dönüyor mu?

Warner Bros, Matrix filminin dördüncüsünün çekileceği müjdesini verdi.


Dünyanın en büyük film yapım ve televizyon yayın şirketlerinden Warner Bros, bir döneme damgasını vuran vuran bilim kurgu filmi Matrix'in hayranlarına müjdeli haberi vererek filmin dördüncüsünün çekileceğini duyurdu.

Warner Bros ve Village Roadshow Pictures ortaklığında çekilecek olan Matrix 4'ün yönetmeni ve senaryo yazarı, orijinal üçlemenin yönetmenlerinden Lana Wachowski olacağı da belirtilirken, başrollerde yine Neo karakteriyle Keanu Reeves ve Trinity karakteriyle de Carrie-Anne Moss olacak.

Toplam gişe hasılatı: 1,6 milyar dolar

'Bir yaşanan gerçek vardır, bir de yaşananın ötesinde olan gerçeklik' kavramı etrafında şekillenen Matrix serisinin ilk filmi 20 yıl önce çekilmişti. ABD'de bu ay filmin özel gösterimlerle yeniden vizyona girmesi planlanıyor. Matrix serisinin üçüncüsü olan 'The Matrix Revolutions', 2003 yılında dünyada aynı saatte gösterime giren ilk film olmuştu. 3 film dünyada toplam 1 milyar 600 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti 'Matrix Revolutions' filminin sonunda insanla makine arasındaki savaş hassas bir çözümle son bulmuştu.

Vizyon tarihi henüz belli değil

Matrix 4'ün doğrudan bir devam filmi olup olmadığı ise açıklanmadı. Warner Bros sadece filmin 'Matrix dünyasında geçeceğini' duyurmakla yetindi. Matrix 4'ün ne zaman çekileceği ve vizyona gireceği ise henüz bilimiyor.