Maverick geri dönüyor!

Tom Cruise'lu yeni nesil Top Gun: Maverick'ten dublajlı fragman paylaşıldı.


Berlin müzik grubunun seslendirdiği 'Take my Breath Away' isimli film müziğiyle hafızalara kazınan 1986 yılı yapımı Top Gun'ın devam filmi geliyor.

Aksiyon filmlerinin usta oyuncusu Tom Cruise 'un ilk filmde olduğu gibi ABD Deniz Kuvvetleri Teğmeni Pete Mitchell karakterini canlandıracağı Top Gun: Maverick'in 26 Haziran 2020'de vizyona girmesi planlanırken, filmden altyazılı ilk fragman da meraklılarının beğenisine sunuldu.

Bu arada Tom Cruise, San Diego'daki Comic-Con adlı televizyon ve çizgi roman festivaline katılıp fragmanın tanıtımını yaptı. Cruise, festivale gelen hayranlarına 'Her zaman 'Bir sonraki filmi ne zaman çekeceksin? ' diye soruyorlardı. Çok sabırlı davrandınız. Bu filmi çekmenin size karşı bir sorumluluk olduğunu hissetmeye başlamıştım.' dedi.

Tom Cruise, filmle ilgili 2017'de verdiği bir röportajda ise 'Çok büyük ve hızlı makinelerimiz olacak. İlki gibi bir rekabet filmi olacak.' demişti.

'Mavercik geri döndü'

Dünya genelinde 350 milyon dolardan fazla gişe hasılatı yapan bu filmle üne kavuşan Tom Cruise ayrıca fragmanı Twitter hesabından paylaşıp 'Maverick geri döndü' dedi.

Tom Cruise'un, ilk filmde olduğu gibi ABD Deniz Kuvvetleri Teğmeni Pete Mitchell olarak hayranlarının karşısına yeniden çıkacağı filmin yönetmenliğini Joseph Kosinski üstleniyor. Senaryosunu Jim Cash ve Peter Craig 'in kaleme aldığı filmde usta oyuncu Tom Cruise'la birlikte Jennifer Connelly , Miles Teller , Val Kilmer ve Jon Hamm başrollerde yer alıyorlar.

Merakla beklenen devam filmi Top Gun: Maverick'in 26 Haziran 2020'de Türkiye sinemalarında olması bekleniyor.