Meğer Müslüm Baba...

Muhterem Nur'dan yıllar sonra gelen evlilik itirafı!Bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası Klarnet Festivali'nin gelenekselleşmiş etkinliklerinden olan Ustaya Saygı konseri, Müslüm Gürses anısına Bostancı Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Müzik direktörlüğünü İskender Paydaş 'ın, sunuculuğunu ise oyuncu Hakan Bilgin 'in üstlendiği gecede Alişan Göksu, Aslı Demirer, Burhan Bayar , Hakan Aysev, İntizar, İpek Açar, Ozan Ünlü, Öykü Gürman , Serkan Çağrı , Şebnem Keskin ve Yonca Lodi büyük ustanın unutulmaz eserlerini yorumladı.

Müslüm Gürses'in hayat arkadaşı Muhterem Nur 'un da katıldığı gecede, duygu dolu dakikalar yaşandı. Geceyi düzenleyen festivalin sanat yönetmeni Serkan Çağrı, 'Ustaya Saygı için bildiğiniz gibi her yıl toplanıyoruz. Koşup gelen bütün sanatçı dostlarıma çok teşekkür ediyorum' şeklinde konuştu. 

Vefatından sonra ilk kez adına bir anma gecesi düzenlenen Müslüm Gürses şarkılarını seslendiren isimlerden İntizar, 'O kadar şarkı yazıyorum ama bu duyguyu tarif etmek çok zor' dedi. 'Tanrı İstemezse' şarkısını söyleyen Yonca Lodi ise;'Bu sahnede olmaktan gurur duyuyorum' diye konuştu.

Müslüm Gürses'in hayat hikayesinin anlatıldığı belgeselde eşi Muhterem Nur'un 'Müslüm'e ben evlenme teklif ettim' dediği bölüm salondan büyük alkış aldı.

Gecenin son şarkısı 'Hangimiz Sevmedik', klarnet virtüözü Serkan Çağrı'dan geldi. Çağrı 'Müslüm Baba'yı hangimiz sevmedik? Onun yorumuyla sevdiğimiz bu şarkıyı çalacağız' diye konuştu.