Mendilim Kekik Kokuyor vizyona hazır!

Tarihi film Mendilim Kekik Kokuyor'dan kamera arkası görüntüleri paylaşıldı.


Bu hafta sonu vizyona girecek olan ve Çanakkale Savaşı sırasında yaşanmış gerçek bir olayı beyaz perdeye taşıyan tarihi dram filmi Mendilim Kekik Kokuyor'dan son olarak kamera arkası görüntüler paylaşıldı. Görüntülerde film setinde yaşanan hummalı çalışmalar gözler önüne seriliyor.

 

Oyuncu kadrosunda Mehmet Çevik , Wilma Elles , Çetin Büyükakın , Hakan Devrim Göztepe , Devrim Yakut , Tarık Bayrak , Gürkan Çolaker , Azer Şelte gibi isimlerin yer aldığı Mendilim Kekik Kokuyor'un senaryosunu A. Kadir Bozkurt kaleme alırken, yönetmenliğini Hüseyin Özden ve Hakan Kurşun ikilisi üstleniyor.

Filmin konusuna kısaca değinecek olursak; Anadolu'da bir kasabada yaşayan Hasan ile amcasının oğlu Yusuf, Elif adında bir kadına aşık olur. Elif'in gönlü de iki adamdan birine düşer ama bunun kim olduğunu kimseye belli etmez. Tam da bu sırada eli silah tutan tüm erkekler Çanakkale Cephesi'ne çağırılır. Cepheye gitmeden önce Elif'e açılmak isteyen Yusuf, genç kadına Hasan'ın başkasını sevdiğini belirterek ilanı aşk eder ve Elif'in Hasan için işlediği kekik kokulu mendili gizlice alır.

Cepheye doğru yola koyulan Yusuf, Hasan ve diğer gönüllüler, İstanbullu Eftal ile birlikte keşfe çıkan Karagöz Oynatıcısı Rüstem Çavuş ile karşılaşır. Bu sırada Anzak'ta meydana gelen saldırı sonucu gönüllülerden bir kısmı ölürken Hasan, Yusuf, Çopur, Rüstem Çavuş ve İstanbullu Eftal esir kampına götürülür.

Mendilim Kekik Kokuyor, 6 Mart tarihinde sinemalardaki yerini alacak.