Muhteşem bir müzikal sizi bekliyor!

Dünyaca ünlü Cats müzikalinden Türkçe altyazılı ilk fragman paylaşıldı.


Dünyaca ünlü Broadway ve İngiliz müzikali Cats'ten Türkçe altyazılı ilk fragman paylaşıldı. Londra'da perdelerini açtığı 1981 yılından itibaren aralıksız 21 yıl boyunca sahnelenen ve birçok ödül kazanan müzikal beyaz perdeye uyarlandı.

The King’s Speech, Les Misérables ve The Danish Girl gibi yapımlardan tanıdığımız Oscar ödüllü yönetmen Tom Hooper , Andrew Lloyd Webber’in rekorlar kıran müzikal tiyatrosunu çığır açan bir sinema filmine dönüştürüyor.

Cats müzikalinde James Corden , Judi Dench , Jason Derulo , Idris Elba , Jennifer Hudson , Ian McKellen , Taylor Swift ve Rebel Wilson gibi birbirinden değerli oyuncular rol alıyorlar. Ayrıca İngiliz Kraliyet Balesi baş dansçısı Francesca Hayward da buı müzikalle ilk kez bir sinema filminde oynuyor. Filmde ayrıca Robbie Fairchild , Laurie Davidson , yetenekli hip-hop dansçıları Les Twins, ünlü dansçı Mette Towley de yer alıyorlar.

Lloyd Webber’ın ikonik müziklerinin ve Tony ödüllü koreograf Andy Blankenbuehler rehberliğindeki birinci sınıf dansçıların yer aldığı film, görkemli yapım tasarımı, son teknolojisi ve klasik baleden modern dansa, hip-hop’tan caza, sokak danslarından step dansına kadar çeşitli danslarla müzikali yeni nesil için tekrar hayata geçiriyor.

Cats müzikali hakkında

West End ve Broadway tarihinin en uzun süre sahne alan gösterilerinden biri olan “Cats” müzikal tiyatrosu, dünya prömiyerini 1981 yılında New London tiyatrosunda yapmıştır. 21 yıl boyunca sahne almış ve En İyi Müzikal dalında Olivier ve Evening Standard ödüllerini almıştır. 1983 yılında Broadway yapımı, En İyi Müzikal de dahil olmak üzere yedi Tony ödülü almış ve 18 yıl boyunca sahnede kalmıştır. “Cats” 1981 yılında Londra’daki açılışından bu yana tüm dünyada hiç aralıksız sahne almaya devam etmiştir. Bugüne dek ellinin üzerinde ülkede, on dokuz farklı dilde, 81 milyon izleyiciye ulaşmıştır. Gelmiş geçmiş en başarılı müzikallerden biridir.

Cats müzikali 20 Aralık 2019 tarihinde Türkiye sinemalarında vizyonda...